Lista ocen Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 (205) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 213 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kbanah
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Brak wspomagania daje się odczuć ale tylko do 5 km\h. Manewrowanie na parkingach i wąskich ulicach utrudnione. Okropne zachowanie auta na zakrętach przy większej prędkości - można wypaść z fotela kierowcy na pasażera przy skręcie w lewo albo wylecieć przez szybę jeśli skręcamy w prawo. Przy 40 na godzinę mocniejsze ruchy kierownicą wywołują wrażenie, że auta zamierza się zaraz wywrócić co nie poprawia poczucia bezpieczeństwa wystraszonych...
~eosrulez
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Jak na tę klasę auta to nie jest tak źle jeśli chodzi o zawieszenie, w miarę dobrze pracuje i wyłapuje odpowiednio co trzeba, a przynajmniej się stara. Zakręty, szczególnie te ostrzejsze to uczucie, że jest szansa na zrobienie pięknego położenia się na bok, auto uczy na pewno pewnego rodzaju pokory w tym przypadku i "spokojniejszej" jazdy szczególnie na tym fabrycznym zawieszeniu. Szarżować tym, szczególnie na zakrętach - nie ma co....
~Yendrek
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Daje doskonale bowiem wymieniałem tylko amortyzatory przednie - 2 razy. Pierwszy raz kupiłem "Krosno" - w sklepie serdecznie im odmawiano ale były dużo tańsze i założyłem je przy 101037 km. Przy 164000 wymieniłem je na Monrou,na których jeżdżę do tej pory. "Krosno" padło jednak przy jakichś 140 tys. i około roku jeździłem praktycznie na sprężynach. Wymieniłem lewą gałkę drążka kierowniczego. Przy zawieszeniu tylnym nie wymieniałem nic!!!...
~Viito
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Układ jezdny jak na takie małe autko jest doskonały. Kiedyś myslałem, że w cieniasie na nierównosciach trzepie tak samo niemiło jak w maluchu, ale kiedy sie przejechałem tym autem przezyłem miłe zaskoczenie. Pod tym względem również auto wypada lepiej jak Polonez, który ma niby zawieszenie prawie jak terenówka, a jednak gorzej tłumi nierówności i juz po niewielkim przebiegu zaczyna niemiło hałasowac.
~Błyskawica
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Samochodem z fabrycznymi sprężynami po zakrętach się nie poszaleje - przechyla go za bardzo. Komfortu jadąc po wyboistej drodze nie zaznasz. Dobrą stroną tego samochodu jest napewno zwrotność tego samochodu, kierownicą gdy opony mają odpowiednie ciśnienie leciutko się kręci i promień skrętu pozwala szybko zawrócić to auto. Elementy układu jezdnego szybko się zużywają.
~Jacek
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Kolejne durne pytanie, powiem tak: w porównaniu do Audi A4 B6 za 35000zł układ jezdny (hamulce, zawieszenie) wypada blado, ale w porównaniu do: Forda Escorta Mk6 , Opla Corsy B, VW Golfa II i III, Audi 80 B3 i B4, Astry I, Fiata Pandy, Poloneza Caro Plus, Daewoo Tico, Fiata Seicento - wypada podobnie, nie zauważyłem wielkiej różnicy między tymi autami w porównaniu do Cinquecento.
~d4mi4n
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Samochód prowadzi się elegancko. Mimo braku wspomagania bardzo lekko kręci się kierownicą, która jest bardzo wygodna ( Nawet z oponami 155/65 ). Samochód ma dość miękkie zawieszenie ( nie jak w Punto, że czuć każdą dziurę ), przy czym dobrze trzyma się w zakrętach. Hamulce działają wspaniale ( pod warunkiem, że są dobrej firmy, a nie chińskie podróby ).
~sylas13
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Nie mam uwag. Kierownica pracuje leciutko i mimo braku wspomagania już przy najmniejszych prędkościach można śmiało kręcić niemal jednym palcem. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności i nie jest awaryjne. Do Mercedesa sporo brakuje, ale jak na małe auto miejskie, projektowane w/g standardów z przed kilkunastu lat, jest bardzo dobrze.
~KoPaTsHu
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
zawieszenie strasznie miekkie i może przestraszyć, np. mnie przy wchodzeniu 120 w łagodny zakręt, strasznie przechyla budą i trzeba mieć wprawną ręke żeby go zytnio nie wytrącić z przechyłu w zakręcie, bo wtedy może być niewesoło. zimą fajnie lata się bokiem na ręcznym i na mokrym także ale rękę trzeba mieć przy tym jak ze stali.
~GRZeSiu Cc 704 ccm 1993 => Great !!
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Na oponkach seryjnych 135/70 R13 prosze nie wsiadać do tego auta bo można sobie i bliskim krzywde zrobić :) Na laćkach 155/65 R13 + dystanse tył 17 mm na strone i przód 10 mm na strone sprawa wygląda całkiem inaczej. Auto wchodzi w zakrety i nie trzeba się bać że za chwile dwa koła będą w powietrzu. wczesniej były takie obawy.