Lista ocen Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 (119) - Ergonomia

Na liście zabraknie 241 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafał
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
w miare dobra, jedynie przyciski ogrzewania tylnej szyby, światła przeciwmgielnego, oraz tylnej wycieraczki i spryskiwacza, sa jakby za daleko i zmuszają kierowce do oderwania pleców od fotela w momencie ich włączania, to samo tyczy się miejsca zamontowania radia, także tu trzeba odwrucić wzrok, kiedy chce się np. zmienić stacje. Pozatym jakość materiałów użytych do kokpitu, jak i tapicerki, jest na dobrym poziomie w porównaniu do klasy...
~zdzlip
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Jeżeli rozumieć pojęcie ergonomi jako układ człowiek-maszyna lub też warunki na stanowisku roboczym,to warunki pracy kierowcy są przyzwoite.Siedzenia w miarę ale na niezbyt duże odległości. Zrobiłemraz tym autkiem trasę(Mondeo miałem w warsztacie)ze Sląska do Elbląga i z powrotem(ok.1100 km)-jednego dnia. Na du....ku mało nie dostałem odcisków-bolało przez dwa kolejne dni. Nooooo ale to autko nie jest przeznaczone aabsolutnie na takie...
~Luki
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
do doskonałosci to troche daleko strasznie daleko trzeba machac wajcha szczególnie przy wkładaniu 5 przełaczniki wycieraczki jakos tak daleko sie znajduje miejsce gdzie powinien znajdowac sie schowek konstruktozy udumali sobie parapet na ktorym wszystko lata przeówa sie i wszyscy moga zobaczyc co tam lezy deska rozdzielcza to najwiekszy niewypał tego samochodu
~paweltop
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Pozycja za kierownicą poprawna.No może poza zbyt wysoko umieszczonym pedałem gazu.. w trasie boli śródstopie. Niestety rozmieszczenie przełączników jest nieszczęśliwe. Do wszystkiego trzeba się schylać ... do radia, do włączników .. Beznadziejnie umieszczone przyciski elektrycznego otwierania szyb. Fotele są wygodne na krótkie trasy.
~Muchąc
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Za nisko umieszczone radio. Brakuje zamykanego schowka. Wyłączniki wycieraczki tylnej szyby i spryskiwacza zbyt daleko wysunięte. Zbiornik płynu spryskiwacza bardzo trudno dostępny (demontaż nadkola). Przy dłuższych trasach daje się odczuć ból w kostce prawej stopy (niewygodnie umieszczony pedał przyspieszenia).
~Przemek premator@wp.pl
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
przełącznik tylniej wycieraczki za daleko od kierowcy, wycieraczki przednie mają dwa tryby: za szybko i za wolno (co chwila przy nich majstrujesz), fotel dla mnie jest żle wymierzony - po długiej jeździe bolą mnie stopy od dziwnego kątu nacylenia, a jak odsunę fotel to nie sięgam kierownicy (dodam, że jestem normalny fizycznie :))
~Rafał
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Regulacja fotela jest wystarczająca, tylnia kanapa składa się tak, że mamy równą podłogę (tego już nie potrafi nowa Panda względy ekonomiczne) i z fiacika robi się mini- van o dużej pojemności. Fotele są dość wygodne przejechałem z Krakowa do Chorwacji 1250km i jeszcze mogłem wyjść z auta o własnych siłach.
~Asia
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Szkoda że nie ma zamkniętego schowka, minusem dla mnie jest to że światłami długimi nie można mrugac - pociągając przełącznikiem do siebie (tylko góra - dół załączając je tak jak migacze), kolejny minus to włącznik tylnej wycieraczki oddalony od kierownicy. Ale cóż przecież jest to małe autko.
~Szymek
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Deska rozdzielcza nie jest urodziwa nawet jak na tamte lata (plastki użyte do wykończenia - tandeta, twarde i brzydkie). Wszystko w zasiegu ręki, dobrze opiasne i rozmieszczone. Trochę żal że nie ma obrotomierza i wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej. Szkoda że nie ma zamykanego schowka.
~Kołacz
Hatchback 3d 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Tylko przeciętnie, przede wszystkim brakuję zamykanego schowka - tutaj oszczędność wzięła górę nad ergonomią. Brak regulacji kierownicy ( ;D ) powoduje że ciężko znaleźć sobie odpowiednią pozycję za \"kółkiem\". Duży plus za schowki w drzwiach, można w nich sporo upchnąć.