Lista ocen Fiat Croma II (128) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Totalna porażka. Przyciski, które po naciśnięciu zostają wciśnięte już \"na zawsze\". Spadająca na głowę lampa. Strzelający przycisk z hamulca ręcznego. Pękające plastiki w progach. Rozpadająca się gałka skrzyni biegów.Migające lampki na wyświetlaczu, w stylu: awaria zapobiegania zgnieceniu przez przednią szybę:))
~piotr
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
póki co nie chwale, jeżdżę ponad rok i jest dobrze, po zakupie musiałem go doprowadzić do właściwego stanu ( tuleje na wahaczu - tył, końcówki drążków kierowniczych i drążki oraz termostat) i standard oleje filtry i rozrząd który kosztuje kompletny 450 zł!. Jedynie żarówki to juz 3 wymieniłem.
~oklauso
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
klamka kierowcy się zacina, trzeba mieć sposób i cierpliwość, prowadnica w szybie z tyłu niedomaga, czasami zaświeci się kontrolka od airbagów, potem zgaśnie, zwolnienie ręcznego czasami wymaga wyczucia - każdy z drobiazgów do zrobienia, forum fiata ma solucje
~tatafranka
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Przejechane od zakupu 7 tyś km. Brak jakichkolwiek uwag jeżeli chodzi o ergonomię i ekonomię. Bagażnik mógłby być trochę większy i bardziej foremny. \"Skrzynię\" usunąłem - przeszkadza. Próg załadunkowy też jest zbędny (za wysoki), niestety usunąc się nie da :)
~Marcin
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Mi trafiło się trochę rzeczy do naprawienia, zawieszenie leżało. Wpakowałem 6,5 tys. Gdybym sprawdził zawieszanie koszta byłyby o 4 tys mniejsze. Zestaw paska contitech 500zl, pasek klinowy, rolki, napinacz niecałe 300zl, robocizna 400zl
~Dariusz
Kombi 1.8 16v 140KM 103kW
Poza wspomnianą pompą paliwa w baku wymieniłem jeszcze (na 130 tys. mojego przebiegu): - cewka zapłonowa, - przy przebiegu 194 tys. rozciekła się chłodnica klimatyzacji, - podnośnik lewej szyby przedniej odmówił posłuszeństwa (kupiłem używkę za 50zł)
~mto
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
z historii napraw w aso, poza eksploatacyjnymi: klamki, poduszka skrzyni, łącznik stabilizatora od siebie dodam: czujnik zamknięcia klapy, wyłamany zatrzask podłokietnika notorycznie wypadający przycisk dźwigni ręcznego oraz mieszek lewarka zmiany biegów
~rs
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Nic - ale zbyt mało jeszcze przejeczałem,jednak myśle że to udany zakup tym bardziej że to mój drugi nowy fiat I w porównaniu z poprzednimi poraszkami jak VW passat,Opel Astra które już na początku miały problemy to naprawde super auto.
~Tomek z Gdańska
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
1. Zepsuła się osłonka przeciwsłoneczna kierowcy - złamany zaczep -160zł 2. odpadła klapka wlewu paliwa - 130zł 3. złamany jakiś element w klamce tylnych drzwi za kierowcą, coś się złamało i trzeba było klamkę zmienić - 230zł
Dziennik kosztów dla Fiat Croma II
10,4
~Przemek P.
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Zaraz po zakupie wymieniłem jedną wycieraczkę (była wypaczona) i nasmarowano mi prowadnice tylnej szyby bo ciężko chodziła i przy zamykaniu cofał się do dołu. Potem już nic, nawet nic nie skrzypi jak np. w Passacie ojca:)