Lista ocen Fiat Marea (295) - Widoczność

Na liście zabraknie 344 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adadm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Duże powierzchnie szyb zapewniają dobrą widoczność. Małe lusterka boczne z jednej strony nie ograniczają widoczności, a z drugiej strony niewiele w nich widać. Ale w autach z tamtego okresu nie było zbyt dużych lusterek bocznych, więc trudno to uznać za wadę.
~Igor
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Widoczność ok, Przeszkadza czasem lewy przedni słupek, ale jest tak w wielu autach i trudno to uznać za mankament - tak po prostu jest. Widoczność do tyłu - ok, choć - jak w każdym sedanie trzeba się domyślać, jak daleko masz zderzak od przeszkody.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
W porównaniu do nowych aut wypada doskonale. Powierzchnia przeszklona jest duża, martwe punkty są stosunkowo małe i nie utrudniają jazdy. Trzeba jednak dobrze ustawić lusterka, aby autem jeździło się dobrze (nie patrzmy na karoserię auta, tylko na drogę!).
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Dość długi przód oraz niska krawędź zderzaka-trzeba uważać zwłaszcza przy wysokich krawężnikach i na ciasnych parkingach.Do tyłu widoczność również nie najlepsza.Lusterka zewnętrzne właściwie do niczego nie służą-są miniaturowe i za to daję niższą ocenę.
~Roger84
Sedan 1.8 16V 113KM 83kW
Widoczność sama w sobie nie jest tragiczna, choć do ideału ma daleko, natomiast prawdziwym problemem są zaparowane szyby. Nie pomaga wymiana filtra przeciwpyłkowego itp. Jazda w deszcz czy w zimę do momentu nagrzania się samochodu nie jest zbyt ciekawa.
~slawoos
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Stromo opadająca maska silnika nie pozwala dokładnie określić gdzie jest przód pojazdu ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasem pojawia się problem z parującymi szybami, wtedy trzeba sprawdzać szczelność karoserii, stan filtrów oraz nagrzewnicy
~plebi@wp.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
duże powierzchnie szyb, raczej bez problemu, mi jedynie troche zawadza boczny słupek jak fotel kierowcy odsuniety jest na maksa, no i szyby ciągle paruja, ogrzewanie tylnej to prawie nie działa, zanim rozmrozi szybe to już większość skończy jazdę :-((
~Billy
Sedan 2.0 20V 147KM 108kW
Niestety, fabryczne soczewki dosyć szybko się przepalają, i wraz z czasem słabną, nie pomogą najlepsze żarówki, najlepiej kupić nowe. Generalnie nie jest aż tak źle, gdyż często halogeny świetnie doświetlają to czego soczewki nie.
~tool
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
Jak w bunkrze. przednia szyba mocno pochylona do tego mam dość wysoko fotel bo trochę za mało miejsca na nogi przy 185cm wzrostu więc zmniejsza się pole widzenia.Dobrze, że kombi to jakieś wyczucie przy parkowaniu tyłem.
~smoluchaa
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
Wszystko w porządku poza przednimi słupkami które no dość konkretnie jak dla mnie ograniczają widoczność i w sumie boczne słupki przy dalszym odchyleniu siedzenia jako że jestem wysoki też trochę przeszkadzają.