Lista ocen Fiat Marea Weekend (202) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szajer
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
to jednak luksusowe auto. Mam Maryśkę od ponad miesiąca, przejechałem ponad 2 tys. km, głównie po mieście i jedno jest pewne: dane katalogowe mówiące o spalaniu ponad 14l w mieście to bajka. Przy normalnej czyli raczej spokojnej jeździe z momentami "depnięć" i można się zmieścić w 11 litrach. Ceny części nie szokują, choć porównując z Tipo, to jest drożej (za 3 filtr cena 3 razy wyższa)
~pawi23@o2.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Średnio pali mi 7,2 litra. Prędkość do 120 km/h. W mieście spali nawet 10 litrów ale to już trzeba mieć ciężką nogę. Jak jeździłem tylko po mieście (Częstochowa) to wyszło mi 8,5 litra. Na trasie do 120 km/h spali ok 6,4. Ekonomiczne to za bardzo nie jest bo przy obecnej cenie ON 4,05 to koszt przejechania 100 km wynosi 29 zł a to moim zdaniem sporo jak na ropniaka!!!!
~lukasz
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
8 litrow miasto/6 trasa. jesli chodzi o naprawy to nie sa drogie ale jest ich bardzo duzo. przez 4 m wymieniona skrzynia belka sprezyny lozyska wahacze sprzeglo kolo pasowe no i elektryka pada. nie wspominajac o gnijacej podlodze. mialem 3 fiaty i odradzam kazdemu tragedia. zadne auto nie sprawialo tylu problemow . w tym aucie leci wszystko pokoleji.
~TB
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Powiem tak. Auto waży niemal 1500kg. Ma silnik 2,4 TD z roku 1996 i w miejskim ruchu przy dużych korkach nie zdarzyło się żeby spaliło więcej jak 8 litrów ropy. W trasie to już w zależności od stylu jazdy ale nie ma dużej różnicy w jeździe z prędkością 100 czy 140km/h. Spalanie oscyluje w trasie na poziomie 6 do 7 litrów przy ostrzejszej jeździe.
~Marea td100 HLX
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
zużycie paliwa zależy od stylu jazdy idzie jechać ok.6l na 100 ale potrafi łyknąć też koło 9na100, przeglądy robie sam więc nie wiem,części zależy gdzie się kupuje np. na rozrządzie w sklepie internetowym zaoszczędziłem 200zł. za tą samą markie więc nie dajcie się zrobić na szaro w sklepie pana kazia który z regóły mówi że to fiat więc to musi kosztować
~rezim
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Ocena szczegolnie za spalanie. Jesli umie sie obchodzic odpowiedno z samochodem, pali tyle, co mniejsze auta z wiele mniejszym silnikiem. No bo ktore kombi 1,6 pali w miescie mniej niz 8, a w trasie kolo 6 litrow? Ceny napraw i czesci tez nie sa wysokie i dostepnosc czesci jest bezproblemowa, bardziej jednak denerwuje czestotliwosc napraw.
~Janusz
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
auto pali srednio 6.5 litra ON bez względu na dystans i trase. po mieście jeżdżę mało przeważnie przejazdy między miastami, lub autostradą i w większosci przypadków wychodzi 6.5l ON. jeżdzę dynamicznie - przy masie auta 1500kg i kołami 215/40 r17 uwazam że 6.5 ON to bardzo zadowalajacy wynik jak na motor 2.4jtd.
~Stiwen
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
Po zamontowaniu instalacji LPG przy moim silniku 1.8 spalanie wynosi do 11 l w trybie mieszanym. Na benzynie było to 8 l. Ceny napraw mogą być wyższe ze względu na małą popularność modelu. Ceny części śmiesznie niskie nawet cenionych marek (Gates, SKF itp.). Z dostępnością już gorzej. Czasami trzeba zamawiać.
~elwe
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Zużycie paliwa przyzwoite, ale można by spodziewać się trochę lepszego wyniku. W trasie wychodzi około 5 litrów (jeżdżę spokojnie). W cyklu mieszanym nawięcej spalił mi 6,9 litra. Części oryginalne raczej drogie. Jak się nie korzysta z serwisu autoryzowanego koszty przeglądów i napraw nie odbiegają od normy.
Dziennik kosztów dla Fiat Marea Weekend
7,1
7,4
10,7
~Wojtek Ż.
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Jak jeżdzisz tyle palisz. Skopana nawet 12-14 ale naprawdę kręcona do maxa ,spokojnie nawet 5-6. Moja jest zgazowana od 4 lat i jest to super ale zawsze na pełny bak benzyny daję 1/2/selektolu ,zawsze pod koniec jazdy przechodze na banzynę a po długich szybkich przelotach też nawet na 20-30 km.
Fiat Marea Weekend