Lista ocen Fiat Marea Weekend (202) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dakrzyzanowski@tlen.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
z uwagi ze caly czas klima chodzi, moje wyniki moga byc zawyzone: lato 5 trasa, <6 miasto, zima 5.5 trasa, ~6 miasto. wymiana oleju: 130 plz, wymiana plynow w klimie: 100plz, klocki+tarcze na przod 1000plz, czujnik wrzucenia tylniego biegu (zeby sie swiatlo cofania raczylo zapalic) ~50plz.
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jak dla mnie spalanie Marysi jest idealne. Gabaryty i masa auta nie pozwalają na 4 litry, a i ja mam ciężką nogę. Auto jest duże i pakowne, latem jeżdżę z klimą więc takie spalanie dla mnie jest rewelacja. Średnia z jazdy po zakorkowanej Łodzi 6,2 litra to dobry wynik.
~thomus
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Jak pisałem wcześniej dosć dobra dynamika silnika okupiona jest dość wysokim spalaniem. Średnio w cyklu mieszanym to około 8-9 litrów zależnie od traktowania pedału gazu. Ceny napraw nie zwalają z nóg ale póki co też nie zepsło się nic poważnego i oby tak pozostało
~dm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
150 km dziennie robię Mareą i spalanie na poziomie 4.6 l/100km uważam za dobre.Niestety niższa jakość wykonania/materiałów warunkuje wyższą usterkowość,a części nie są tanie.Dla przykładu:kpl. rozrząd+wszystkie filtry+olej+pasek wielorowkowy z rolkami to wydatek około 700 PLN.
~Radek T.
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Ile depniesz tyle spali :) W miescie udalo mi sie zejsc ponizej 9L. na trasie do 5L. ale nie oznacza to, ze nie spali 15 literkow jak sie da pozadnie w gwizdek. Wowczas lata sie Marysia a nie jezdzi. Generalnei wychodzi 6- 6.3L.Jest to dosc dobry wynik w moim przekonaniu.
~bartlo@o2.pl
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Na benzynie rzadko jeżdzę. Mam sekwencyją instalację gazową. Rewelacja. Przy oszczędnej jeździe na trasie potrafi spalić 7,5 litra gazu. Wmieście od 8 do 9. Zimą w gigantycznych korkach spalił raz ok 11. Nie jago wina do końca. Należy doliczyć ok 1 litr benzyna na 100 km.
~tool
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
Jak na taki sinik przy prędkościach 80-100 5,2-5,5L. cztery osoby na pokładzie+bagaże pod sam dach. Myślałem,że się pomyliłem przy obliczeniach ale tak jest. 110-150km/h 6,2-6,5L. Może się mylę ale części do tego autka są sporo droższe niż do mondziaka.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik charakteryzuje się niskim spalaniem. W mieście maksymalnie 7 litrów przy cięższej nodze. W trasie na pełnym baku udało mi się przejechać 950km z 4 osobami i pełnym bagażnikiem (głównie autostrada) Także myślę że jest to dobry wynik.
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Bardzo oszczędne auto.Nie wiem na czym polega sukces najnowocześniejszych diesli spalających 5L i kosztujących 70-100 tys.pln-skoro takie spalanie(i niższe)jest w aucie za cenę dziesięciokrotnie niższą.Nie wiem jakie jest zużycie paliwa w mieście.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tu mnie powalił bo w 3 osoby z bagażem sporym i prędkościami 90-140 spalił jakies 5l. Pod większość wzniesień starałem się nadrobić i wyprzedzałem dlatego spalanie rewelacja. W mieście na zimnym silniku trochę gorzej ale to ze względu na warunki.
Fiat Marea Weekend