Lista ocen Fiat Marea Weekend (224) - Silnik

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~carl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
dlatego 4 że po dieslu spodziewałem sie ze bedzie bardziej elastyczny od dolnych obrotów,jednak zeby poprawnie przyspieszał trzeba 2200 miec bo wtedy ma max moment obr,jednak wszystko kwestia przyzwyczajenia.
~xawi@op.pl
Weekend 1.9 TD 75KM 55kW
silnik małoelastyczny, głośny klekot - klasyczny stary diesel, poprostu nie do zdarcia. Samochód jeździ na niemal wszystkim :) Łącznie z "olejem" kupionym na dziko na Ukrainie :) Nie do zajechania.
~Paweł
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Silnik głośno pracuje, bardzo wrażliwy na jakość paliwa,czasami jest problem z wyprzedzaniem, potrzebuje wysokich obrotów,mało elastyczny,nie wiem ile tam jeszcze koni zostało po 210tyś/km
~marx
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Pięknie gra, koledzy mechanicy się zachwycają. Ta moc w mieście jest pożądana, już niejeden otworzył gębę ze zdziwienia, a jak potrzebuję turbo to wyłączam gaz :).
~Oskar
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik zaczyna się zbierać dopiero gdzieś od 2,5 - 3 tysięcy. Ogólnie fajny silnik ale niestety dosyć często muszę mu resetować kompa ze względu na wyimaginowane błędy z przepustnicy.
~edmundo
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
1.9 JTD Zalety: oszczędny, nie licząc osprzętu - mało awaryjny, będący atutem przy ewentualnej odsprzedaży Wady: trochę za głośny, czasem czułem, że brak mu zrywności
~Prezess
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Samochód mimo teoretycznego momentu obrotowego na poziomie ~140Nm daje sobie bardzo dobrze radę. Na biątym biegu może jechać i 50km/h jak i 200km/h. Spalanie ok, awaryjność niska.
~Marea td100 HLX
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
miałem dużo dizli maryśka chociaż nie ma małego przebiegu sprawuje się lepiej niż dobrze jedna wada w poruwnaniu z dizelkiem vw to że kopa dostaje powyżej 2500 obrotów
~Tomasz
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik w mojej maryśce pracuje bardzo gładko i cicho, jest dosyć zrywny ale czasami brakuje mocy. Żeby sprawbie wyprzedzać trzeba redukować nawet do 3 biegu, ale nie jest źle.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jacek
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Bardzo dobry silnik z hydrauliczną regulacją luzu zaworowego . Brak typowego przepływomierza jak np: w Volkswagenach .Dobre przyśpieszenie .Jak na te moc znośne zużycie paliwa.
Fiat Marea Weekend