Lista ocen Fiat Marea Weekend (224) - Silnik

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~b.bronski@gmail.com
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik zaskakuje pozytywnie zrywnością, jak na jednostkę 1.6 wiek auta i masę samochodu daje sobie z nim bardzo dobrze radę. Nie jest to oczywiście rakieta ale na pewno nie można zaliczyć go do grona tych wolniejszych. Dla przykładu Toyota Avensis kombi z tego samego roku i z podobną mocą wypada dużo gorzej.
~sasiad
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
jest to moje pierwsze autko z dislem ,bo jakos nigdy nie bylem przekonany do ropniakow. po przesiadce z civica gdzie najlepiej jezdzilo sie powyzej 4000 obrotow disel wydawal mi sie jedna wielka pomylka.po prostu musialem sie nauczyc innej techniki jazdy. teraz jest super... 100koni robi swoje
~szajer
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
silnik rewelacja!!! po pierwsze : sound, pięć cylindrów brzmi, a właściwie przyjemnie mruczy bardzo rasowo. Ten silnik ma dwa oblicza, można jechać spokojnie 70 km/h na 5 biegu i auto się lekko rozpędza, lub można wdepnąc gaz do dechy i powyżej 3 tys. obrotów pokazuje swój lwi pazur
~Artur
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Silnik jest rewelacyjny, a po chip tuningu, zmianie wałków,tłoków i układu dolotowego na hamowni pokazał moc 207 KM. Fakt, że najlepiej chodzi na 98 i mało tego nie pije, ale jaka frajda i zaskoczenie dla innych, tym bardziej, że to kombi nie ma żadnych znaczków na sobie.
~slawoos
Weekend 2.0 20V 150KM 110kW
Silnik ma 154 KM i system VIS (coś jak zmienne fazy rozrządu),dosyć elastyczny i zrywny. Jednak do 3rpm niewiele się dzieje. Po przekroczeniu 3 tys lub po redukcji bardzo żwawy. Dźwięk silnika na wysokich obrotach jest piękny. Lepiej jest tylko w R6 BMW lub V8 i większych
~Micharttttt
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Silnik to najgorsza opcja. Jest za słaby do tego auta i żeby wyprzedzić czy przyspieszyć trzeba go kręcić powyżej 4 tys. Do tego pali olej, szybko kończą się pierścienie, problem z osprzętem i elektryka i szybko kończą się wtryskiwacze. Dużo pali
~mariusz
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
dźwięk R5 miły dla ucha, trochę spocony na uszczelce, ale oleju nie bierze. Spala w zależności od typu jazdy. Na trasie Polska-Francja 6,3l/100km przy prędkości 110-130km/h :) zimą w górach 10l/100km, cykl mieszany 8,5l. Rzadko mi przekracza 9l/100km
~mariusz
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
~Krzemi
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Tak sobie, z niewielkim plusem. Przy 2os i 1 walizce całkiem nieźle, nawet spore zaskoczenie in plus. Jednak 5os+pies+12wiaderek moreli (obrodziło w tym roku) to już dynamika starego Poloneza na gazie. Kultura - przeciętna, ale nie jest źle.
~carlos80@gazeta.pl
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
Jak dla mnie, super, elastyczny, dynamiczny 136KM - niejeden się zdziwił, że spod świateł bierze go kombi. Turbina Garetta (ze zmienną geometrią) czyli moc od początku obrotów. Słyszałem opinie, że niby głośny - ale tylko zimny przecież to ropniak.
Fiat Marea Weekend