Lista ocen Fiat Marea Weekend (224) - Silnik

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik po nagrzaniu pracuje cicho i równo. Drgania nie są przenoszone do wnętrza samochodu. Elastyczność rewelacyjna, pełny moment dostępny już od 1500 obrotów. Tempo wkręcania na obroty zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Auto nie jest ociężałe, pomimo swojej nie małej masy i gabarytów. Musimy mu wybaczyć dość głośną pracę zaraz po rozruchu, jednak jest to diesel. Moim zdaniem - doskonała jednostka napędowa.
~rodzyn01@op.pl
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
no cóż, żeby jeździć nim dynamicznie, cały czas trzeba wciskać pedał w podłogę. Wiadomo, 144 Nm przy 4000 obrotach na minutę rewelacją przy jej masie i wielkości nie są, ale generalnie do sprawnego poruszania się w każdych warunkach wystarczy.trzeba Pomijając dynamikę, nie można się do czegokolwiek przyczepić. Bardzo dobrze współpracuje z gazem (instalacja sekwencyjna za 2400 zł zakładana w maju 2006 przy przebiego 164000 km).
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik to największy atut tego auta. W zasadzie bezawaryjny, a przy tym oszczędny i dynamiczny. JTD to bardzo dobre jednostki. Nie jest to motor wyścigowy, tylko raczej długodystansowiec. Mój oleju nie łyka mimo znacznego już przebiegu a śmigam na 5w syntetyku. Mam to auto już 6 lat, a samo w sobie ma 21 lat, nadal śmiga 180 km/h, a to jest chyba dobra rekomendacja.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zimny silnik przypomina, że to diesel. Po nagrzaniu jest ok. Auto jest bardzo elastyczne (pełny moment obrotowy od 1500 obr/min), więc po mieście poruszam się w zakresie 1500-2200 obrotów, a to gwarantuje naprawdę miłe spalanie jak na tego rozmiaru samochód. Kultura pracy ok, jednak w porównaniu do jednostek wyposażonych w 4 zawory na cylinder wypada trochę słabiej.
~pawi23@o2.pl
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Silnik bardzo głośno chodzi jak jest zimny po zagrzaniu jest oki. Mocy jest wystarczająco na 5 biegu można wyprzedzać od prędkości 80 km/h. Jak to Fiat silnik \"poci się\". Mam go ponad rok i zrobiłem ponad 60 tys. km i jeszcze mnie nie zawiódł:). zaletą jest to, że silnik jest starszej konstrukcji i bez problemu jeździ na opale i BIO.
~Radek T.
Weekend 2.4 TD 125KM 92kW
Bardzo dynamiczna jednostka. Tylko czemu Alfa ROmeo ma mocniejsza tego wersje a Fiat nie...? Elastycznosc na poziomie. Nie wrzucimy 4 biegu przy 40km/h ale jak podciagnac do 45km/h to juz nie protestuje. Rozpedza te blisko 1400kg do ponad 200km/h. V Maxnie znam. na razie 180 udalo mi sie wykrecic. ALe szukam zamknietego obszaru by przetestowac :)
~rezim
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Dziala. Jest glosny i wcale nie jest to sportowe brzmienie, jak niektorzy tu pisza. Powyzej 80 km/h, czyli powyzej 2000 obr./min. zaczyna pracowac glosno. Poza miastem nie radzi sobie z tak ciezkim autem, za slaba moc. O elastycznosci nie ma mowy, zeby wyprzedzic w trasie, trzeba zredukowac i ostro wchodzic na obroty.
~potager@o2.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
Troche głośno klekocze jak się zapala a po chwili cichnie jak to diesel.Ogulnie z osiagów jestem zadowolony i z przyśpieszenia tez.Na autostradzie max wycisnolem nim 205km/h silnik 1.9TD 100KM chyba przyzwoicie.No i w zimie nie zawiudł mnie ani razu zawsze mi zapalał przy dużych mrozach stał pod blokiem i odpalał bez klopotu.
~adadm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik dosyć dynamiczny zwłaszcza przy wysokich prędkościach. W zasadzie ożywa powyżej 100km/h. Niestety kultura jego pracy nie zachwyca, bywa dosyć głośny. Jego cechą są też duże wibracje. Jest to jeden z pierwszych silników common rail. Cechuje się niskim zużyciem paliwa przy niezłej dynamice.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~federalny74
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
dobry, \"zrywny\" jak na kombi silnik ze sportową żyłką :))) i znikomej kulturze pracy... nie trzeba wiercić tłumika, żeby było słychać mruczenie. Paliwożerny, jak na czasy kryzysu (mam LPG - to cieszy, koszt wygodnego przejechania 100km przy pełnym załadunku to cena rzędu ok. 23-25zł),
Fiat Marea Weekend