Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Tutaj mam dylemat, czy dać 3 czy 4. Z jednej strony samochód całkiem nieźle trzyma się na zakrętach, można względnie szybko pokonywać zakręty, sztywne zawieszenie. Problem jest inny - samochód jest tak nisko zawieszony, że jazda po Warszawskich drogach czasami jest mocno problematyczna. Większa dziura czy nierówność skutkuje przytarciem plastiku podwozia. Gdzieś też wyczytałem, że częstym problemem jest zniszczenie miski olejowej na dziurach -...
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zależy jaką jazdę kto lubi. Moja Marea ma dość sztywne zawieszenie. Sprawdza się to bardzo dobrze na zakrętach i równych drogach. Nie wychyla się na bogi, dobrze trzyma się drogi. Ale jak jeżdżę po mieście (Kraków) to wtedy jestem troche zły, że zawieszenie jest twarde. Dziury (i nierówności) okropne, każdy dołek czuć niestety. Dużo lepiej jest przy pełnym obciążeniu. Wtedy się płynie jak statkiem po wiśle. Poza tym nic nie ściaga, jedzie jak...
~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Prowadzi się precyzyjnie, nie jest ani za sztywny ani zbyt miękki. Pewnym minusem dla mnie jest prześwit, jest zbyt mały i niejednokrotnie szorowałem osłoną po progach zwalniających. Wytrzymałość zawieszenia też jest przeciętna, no ale to już zasługa naszych dróg niestety. Za to ceny niskie i dostępność części zamiennych rewelacyjna.
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
W porównaniu do Fiata Coupe, jest to auto wręcz salonowe. Na zakrętach prowadzi się pewnie, z małą tendencją do nadsterowności spowodowanej lekkim tyłem (z reguły wożę tam 500l powietrza). Zawieszenie dobrze wybiera nierówności, tak poprzeczne jak i wzdłużne. Czułym miejscem są stabilizatory z przodu, na polskich drogach można je wytłuc w miesiąc.
~x
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Wachacze,drążki,gumy stabilizatora...To lubi leciec Proste ale slabe zawieszenie z przodu MPHERSON z tyłu belka. Jest dosc glosne i niskie na autostrade i w zakretach super ale na dziury juz nie. W Toyocie lepsze na gorsze na predkosci. W VW POLO gorsze. Porównywalne do passata b4.
~edmundo
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zalety: prosta budowa, zawieszenie tanie w naprawie Wady: zawieszenie dość głośne, słychać większość mniejszych i większych dziur, pomimo że amortyzatory są sprawne to samochód na koleinach lubi \"skakać\" z lewej na prawą i odwrotnie zamiast płynie wybierać nierówności
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Sprawne amortyzatory są kluczem. Auto nieźle prowadzi się w zakrętach (pamiętając, że jest to auto rodzinne z nadwoziem typu kombi). Układ kierowniczy mógłby być trochę bardziej precyzyjny, a pedał hamulca troszkę twardszy (pozwalałoby to na lepsze dawkowanie siły hamowania).
~użytkownik_3_lata
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zawieszenie zestrojone raczej twardo. Uzyskano bezpieczeństwo kosztem komfortu. Zakręty pokonuje bez kołysania i wychylania sie nadwozia. Największy minus to coroczna wymiana łączników stabilizatora. Części z robocizną w ASO to wydatek 150zł. Wymiana trwa godzinę.
~adadm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Plusem jest przede wszystkich bardzo silne wspomaganie. W zasadzie auto można prowadzić jednym palcem. Przy wysokim prędkościach wspomaganie również działa silnie, co dla niektórych osób może być niespodzianką, ale mi to wcale nie przeszkadza.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Samochód ma dość dobrze zestrojone zawieszenie, nie jest zbyt miekkie ale też nie za twarde, daje poczucie komfortu i przyczepności. Samochód prowadzi się pewnie, przy większych prędkościach może być nadsterowny.
Fiat Marea Weekend