Lista ocen Fiat Panda II Hatchback 5d (258) - Ergonomia

Na liście zabraknie 359 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Ergonomia jest bardzo dobra. Wszystko, to co potrzebne jest pod ręką bez zbędnych udziwnień. Jeździłem trochę służbowym dużym Oplem i doceniam zaletę "normalnych" kierunkowskazów. Przyzwyczajenia wymagają przyciski otwierania szyb na konsoli środkowej, no chyba, że ktoś ma korbę :) Przydała by się tylna półka na linkach, oraz otwieranie bagażnika z wnętrza kabiny, czego nie ma nawet w najlepszej wersji. Denerwują też okrągłe nawiewy, do...
~Mihaoo
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
To wielka zaleta tego samochodu. Jest bardzo wygodny w codziennym uzytkowaniu. Dość wygodne siedzenia są umieszczone wysoko, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Dodatkowy atut to tylne drzwi. Wszystko pod ręką. Drążek zmiany biegów wysoko jest bardzo poręczny. Przyciski obsługi bez zarzutu. Udany zestaw wskaźników z zielonym, niemęczącym oczu podświetleniem. Jedyny mały minus za przełączniiki elektrycznego sterowania szybami i lusterkami...
~Adam
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Wszystko co trzeba pod ręką. Ale fotele mogły być lepsze. Jak na jazdę po mieście i na krótkie trasy jest dobrze ale dalej i dłużej, siedzenie na nich jest trochę męczące. Tak, zdecydowanie bardziej fotele typu sportowego poprawiły by tu komfort jazdy. Do tego przydałaby się regulacja wysokości. Nie wiem dlaczego na tym się oszczędza. Nawet w nowej Pandzie 3, lepsze fotele z regulacją wysokości są dostępne tylko w lepszych wersjach i to nie...
~irreality
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Zaskoczyła mnie deska rozdzielcza. Ładna i przejrzysta. Dobrej jakości plastik i wykonanie. Fajnie podświetlona w nocy. Mam wersję z komputerem pokładowym oraz zamykanym schowkiem. Jedynym drobiazgiem jaki mógłbym wskazać jest nieco zawadzająca prawej nodze obudowa dźwigni zmiany biegów - dla większych osób może przeszkadzać. Źle rozwiązano składanie tylnej kanapy -kładzie się tylko oparcie i zostaje duży próg zamiast płaskiej podłogi.
~kokoshihi@gmail.com
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Jeżeli chodzi o kształt Pandy, to bardzo ładnie wygląda, ale gdy tylko przyspieszymy do 100km/h to już czuć wiatr. Jadąc większą prędkością na nierównych drogach może troszkę rzucać. Autko bardzo mało waży, dlatego strzeżcie się bocznych wiatrów :P hehe Dla wprawionych myślę, że to żadna przeszkoda. Autko i tak miło się prowadzi, poza tym to auto stworzone było do jazdy miejskiej :)
~Kuba
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Niby wszystko pod ręką, ale nie pod nogą. Prawa noga opiera się o moduł centralny, co jest fajne w trasie, bo odpoczywa, ale upierdliwe w mieście. Przyciski dobrze rozmieszczone, odpowiedniej wielkości. Miejsce na kubek za ręcznym - fajne bo duże, niefajne bo podczas jazdy prędzej się oblejesz, niż odłożysz napój.
~pandzioszek
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Daję 3 za umieszczenie wlewu płynu do spryskiwaczy tam gdzie się znajduję. Projektant powinien za karę napełniać płynem autka schodzące z linii :) Drugi minus za półkę po stronie pasażera. Broń Boże żeby położyć tam np.telefon lub okulary. Na pierwszym lepszym zakręcie w lewo wszystko ląduje najpierw na szybie a potem na podłodze.
~Jacek
Hatchback 5d 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW
W testach niektórzy marudzą, że sterowanie lusterkami w kiepskim miejscu, albo, że kolano o konsolę i opuszczanie szyb w dziwnym miejscu - kurde kupcie sobie merca i przestańcie marudzić. Jak dla mnie wszystko poprawnie a jak się dobrze ustawi fotel (nie każdy jak widać to umie) to wszystko jest pod ręką i działa.
~polak23
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Wszystko pod ręką klimatyzacja, radio, komputer pokładowy,elektryczne szyby, szkoda że mimo wyposażenia dynamic nie miałem elektrycznych i podgrzewanych lusterek za to minus bo nie jestem wstanie zmienic ustawienia lusterka lewego z miejsca kierowcy bez wychylenia się przez cały samochód
~Stefan
Hatchback 5d 1.1 MPI 54KM 40kW
Wysunięta konsola środkowa troche przeszkadza wyższym pasażerom (nogi). Poza tym szkoda że Fiat oszczędza na czym się da - brak zamykanego schowka, otwieranie bagażnika tylko kluczykiem, centralny zamek bez pilota i brak otwierania z drzwi pasażera, wspomaganie kierownicy tylko za dopłatą, itp.
Fiat Panda II Hatchback 5d