Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 (422) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 480 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aver@vp.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
całkiem przyzwoicie, co jakis czas trzeba cos naprawic, ale czesci są naprawdę tanie, zwlaszcza poza serwisem Fiata. Polecam kupować oryginalne części bo sa znacznie trwalsze, ale poza sklepem serwisowym i wymieniać samemu badz u znajomego mechanika. Auto ma tak banalną budowę ze bez problemu mozna sobie samemu poradzic, nawet nie bedac zawodowcem. Przykładowe ceny poniżej:
~RAF
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Hmm drobiazgi... Dziurawy układ chłodzenia silnika (dziurawa chłodnica), wystarczyło kupić uszczelniacz, wsypać do chłodnicy i problem z głowy (na razie). Wymieniłem termostat, padł wiatrak chłodnicy, profilaktycznie wymieniłem świece, padł ogranicznik w drzwiach pasażera. No i części które zużywają się w każdym samochodzie: klocki, tarcze hamulcowe, żarówki, itd.
~pitero
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Kupilkem jak miał 74 tys przebiegu. Teraz jest 105 tys Wymieniłem tłumnik za 85 amortyzatory z przodu za 200 osłone przegubu za 15 ograniczniki w drzwiach za 50 uszczelke pod pokrywa zaworów za 10 NO I BAK za 200 zł (to mnie wnerwiło) poprzedni właściciel amortyzatory tylne tłumnik i termostat. Teraz musze wymienić klocki i tarcze I TYLE. Korozji Brak a to najwazniejsze
~w33
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Do przebiegu 50 000 km, wymieniłem: chłodnicę(zaczęła przeciekać), termostat(zacięty w pozycji max otwartej) wiatrak chłodnicy(zatarty i nie dający sie włączyć), cały wydech z wyjątkiem katalizatora czyli tylny tłumik+kolektor wydechowy, tarcze hamulcowe przednie. Nie zdażyło mi się tak że auto padło na trasie i nie jechało ale oceniam jako usterkowe i co chwile coś trzeba:(
~Sergiusz
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Nawaliła regulacja wysokości światła przedniego (nie ma sensu naprawiać - za drogo, lepiej ustawić ręcznie). Nawalił wentylator chłodnicy (wymiana niestety już po gwarancji). Amortyzator przedni wylał - ale jazda po Wrocławiu to naprawdę ekstremalne obciążenia, a ja nie zawsze wszędzie zwalniam. Rura od tłumika przerdzewiała po 3 latach i odpadła.
~Bugi
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
wymiana termostatu wymiana tulejek na wahaczach Wymiana szyby ktora pekla sama z siebie wymiana szczek hamulcowych bo z prawej strony jedna raczyla sie odkleic wymiana uszczelki pod klawiatura Korozja przy zamku od klapy bagaznika Ostatnio awarii ulegl elektrowentylator chlodnicy Koszt elementu wraz z naprawa (po znaomosci)120 zl a normalnie kosztuje ok 200
~przemow123@poczta.onet.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Wymieniłem 4 amortyzatory monroe 220zł 4szt, tuleje wachaczy tył 40zł 4szt, łożyska z piastami tył 120zł 2szt, tłumnik 90zł, rozrząd(łańcuch+koła zębate+uszczelniacz)65zł, tarcze (fiatowskie) i klocki (lucas)przód 85zł komplet, regulator napięcia 25zł i to by było na tyle. Jak widać ceny części tanie jak barszcz.
~PABLO
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
uszczelka pod klawiatura szyba opada i zarowki przepalaja sieco chwile altrnator ladowanie wachacze w rok dwa komplety przerobiłem hamulce piszcza ogólniezeby to jezdziło to w rok dalem dla mechanika 2000 zl ogolnie masakra a czesci miały byc tanie a wychodza cenowo podobnie jak japonczyki czyli np hona civic masakra
~Andrzej
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
oj drobiazgi są , ale naprawdę nieistotne z punktu widzenia dotarcia do celu - przepalone zaróweczki, poskrzypujące elementy wnetrza, ciągle wyłażące uszczelki przednich szyb, nieszczelny zbiorniczek spryskiwaczy, z tych wiekszego kalibru : amortyzatory szybko padają i przedni wahacz prawy oraz słaby ręczny

Usterki Fiat Seicento

Fiat Seicento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rafman36
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Hmm...klamki się psują (zacinają), silnik wycieraczki z tyłu często zaciera, hydrauliczna regulacja świateł to jedna wielka pomyłka (psuje się prawie zawsze a wymiana droga..najlepiej nie używać), hamulca ręcznego najlepiej nie zaciskać (rozpieraki rdzewieją/zapiekają się notorycznie)..tyle z drobnych usterek
Fiat Seicento Hatchback 3d