Lista ocen Fiat Stilo (509) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 510 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bonusso
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Wymieniłem wszystko co się miało zepsuć i teraz od 1,5 roku wszystko gra. Nie wiem czemu, ale nadal trudno wymienić żarówki z przodu - od razu jadę do serwisu - jedyna rzecz jaką teraz robię w ASO. A patenty mają niezłe - lewa żarówka: podnośnik, lewe koło odkręcić, odmontować nadkole i już można w 2 osoby próbować wymiany :) Do prawej żarówki potrzebny jest łom (po odkręceniu paru śrubek odginają blachę i już (: ).
~Tolinek
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Głównie sprawy eksploatacyjne: Wymiana akumulatora (był oryginał Magneti-Marelli). Tuż po kupnie wymiana wahaczy i łączników stabilizatora na valeo (250 pln/szt. 50 pln/szt.) Wymiana tłumika na polmostrów za 98 pln (był oryginał!). Wymiana przepływomierza Bosch za 350 pln (był oryginał). Wymiana obu piast z tyłu (SKF 150 PLN/szt. !!!). Komplet żarówek świateł mijania leci co roku.
~Kerim256
Kombi 1.9 8V JTD Multijet 120KM 88kW
Mam od 15 miesięcy (przejechałem ok 45k km) i rzecz którą musiałem wymienić to końcówka drążka sterowniczego.O tym, że coś zaczyna być z nią nie tak słyszałem już w serwisie podczas kontroli przed zakupem. Stukać zaczęło 8 miesięcy później. Jak dla mnie i tak długo wytrzymała. Niedawno popsuł mi się klakson. Przestał działać. Mechanik nie wierzył, bo w tym modelu widział to po raz pierwszy.
~mr gaunt
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Mój egzemplarz ma się bardzo dobrze (pewnie wynik małego przebiegu). Jedyne zastrzeżenie mam do żarówek, które przepalają się podobnie jak w innych autach (chyba nie częściej), jednak do ich wymiany trzeba ręki ośmiolatka wyposażonej w dwa łokcie, anielskiej cierpliwości i jednodniowego urlopu. Dostęp do żarówek jest beznadziejny. Przód pasażer- kiepsko przód kierowca- niemożliwe
~ottor@interia.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Do wymiany przednia szyba, "skaza", widziałęm przy zakupie ale auto mi się za bardzo podobało, żeby mnie to zniechęciło. Szybę wymieniona na gwarancji, przypadek jednostkowy, aż z centrali Fiata przyjechali zdjęcia robić, bo oryginalnych szybach podobno nie zdarzyło się to jeszcze. Niedokładnie wklejona uszczelka szyby tylnej klapy, naprawiona gwarancyjna, przy okazji wymiany szyby.
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Kłaniają się pierdoły... Trafiłem dość zaniedbany egzemplarz jeśli chodzi o karoserię. Denerwująca jest elektryka, bagażnik od pewnego czasu otwieram tylko z pilota, przepalił mi się silniczek od tylnej wycieraczki, a żarówki przednich świateł mijania wymieniałem miesiąc temu i znowu mi się nie świeci prawa. Komputer czasem pokazuje błędy, a za chwilę jest spokój.
~tkd
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Wbrew pozorom i opiniom nie jest źle. Najgorsze są żarówki mijania które często i gęsto się przepalają. Wymiana jest trudna, ale tylko za pierwszym razem. Polecam nauczyć się samemu. Po 100tys świece żarowe do wymiany, pompa sprzęgła też zaczeła puszczać płyn hamulcowy po tym przebiegu, mata sprawdzająca czy siedzi pasażer (zapalona lampka poduszki) też mniej więcej tyle wytrzymała
~Nacięty_na_diesla
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Problemy były ale nigdy nie na trasie. Zawsze byłby to usterki wychwycone przed ostateczną awarią lub w dobrym miejscu. Mi elektryka nie nawala, ale inni mają miej szczęścia - z tego co czytam to chyba częściej nawala elektryka w benzyniakach:D Beznadzieja wymiana żarówek z przodu...Ogólnie jak to we fiacie - irytujące ****rele...ehhh
~ Łukasz Ożga
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Bardzo dużo drobiazgów. Lampki air bagu, padająca mata w siedzeniu, która odpowiada za air bag. Trzesczące wycieraczki. Elektronika, elektronika i jeszcze raz elektronika. Zaciął mi się również panel klimatyzacji i nie mogę regulować nawiewu. Tuleje tylnej belki, niby kosztują 70zł oryginalne, ale wymiana ponad 400zł. Zatykający się odpływ klimy.
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo
10,3
~Krzysiek
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
hm, tu mamy tak : coś się podziało z zamkiem ( klamką) tylnej klapy , ale może coś ja namodziłem. No i chyba przepływka do wymiany. Drobiazgi elektroniczne. wszystko ok. auto trochę stało i jak nim pojeździem to chodzi super,a z klapą sam namieszałem cos w ustawieniu komputera. ale problem jest z radiem , gdyż nie znajduje fal a jak są to je gubi