Lista ocen Fiat Tipo I 1.4 76KM 56kW 1989-1995 (162) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dlugij@tlen.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
mam a gazie w miescie 11 l a na trasie 7-8 przy 130 kmh, czesci tanie jest duzo podrubek i duzo tanich czesci uzywanch( kupilem sobie migacze na gieldzie po 5 sł sztuka reflektor 50 zł zderzak razem z halogenami za 120 zł - na dzialem siena lublina. wymienilem tarcze hamolcow 35 zł szt pasuja od CC no taniocha doslownie !!!! pompa paliwa 50 zł nawet go nie ubezpieczam bo go nikt nie ukradnie na gieldzie nisko stoją czsci sa za tanie bo z...
~holek_bialy@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Zużycie paliwa zależy od kierowcy. W moim egzemplarzu jest kontrolka spalania ekonomicznego/sportowego. Gdy pomarańczowa (sportowe) nie gaśnie może być nawet 12-13l/100km. Przy normalnej jeździe w mieście często schodzi poniżej 7l, a na trasie powyżej 7l nie wchodzi. Ostatnio za przegląd dałem 213zł. Ceny części na rozsądnym poziomie. W tej chwili zbieram na felgi,bo te oryginalne już rdzewieją i robią się nieszczelne (opony bezdętkowe) - za 1...
~piters1579
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
wszystko zależy od stanu i regulacji danego egzemplarza. moje pierwsze tipo paliło dużo i psuło się często ; w drugim wymieniłem tylko tarczę sprzęgła i pompę wodną (poprzedni właściciel wjechał w zaspę, spalił sprzęgło i postawił samochód na 2lata bez płynu w chłodnicy w efekcie szybka awaria pompy), na szczęście części są tanie, a budowa auta umożliwia dokonywanie większości napraw we własnym zakresie (jeżeli ktoś ma jako takie pojęcie o...
~szombo16@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Od 2 lat mam założony LPG z początku miałem kłopoty 2 razy przy zapalaniu nastąpił wystrzał gazu i rozerwało filtr powietrza oczywiście z całą obudową.Wydatek za każdym razem 200 PLN (na giełdzie) orginał w salonie Fiata 450 PLN.Brak profesjonalizmu mechanika zakładającego gaz zmusił mnie do samodzielnej naprawy.Okazało się że po prostu była za uboga dawka gazu.Teraz od 1.5 roku spoko.Pali ok.7l/100 na trasie i ok.10-12,5 po mieście (gazu)
~młody podporucznik R.
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
ceny przeglądów to rocznie 90 zł a za OC chyba 240zł nie pamiętam bo za to płaci... narzeczona:P No co? trzeba sobie wychować!!!:P auto pali mało wbrew opinią!!! zależy o temp. silnika i techniki jazdy... na trasie w cztery osoby z bagażami przy 90 km/h spalił ok. 6.5 l, a jadąc sam tą trasą silnik potrzebował w granicach 5.5 do 6 l . Teraz zazwyczaj poruszam sie w mieście... i spala miedzy 7 a 7.5 l na 100km.
~van_hoover@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Na trasie ok. 6l/100km, ale kiedy czesto korzysta sie z drugiej gardzieli gaznika (miasto) to moze spalic i 9l/100km. Dobra wiadomoscia dla oszczednych jest mozliwosc normalnej (ale delikatnej) jazdy na 5 biegu nawet 60km/h. Mimo, ze auto jest nienowe, w zupelnosci wystarcza mu jeden przeglad rocznie (w ASO). Ceny czesci bardzo rozne (dostepnosc wielu zamiennikow, np. cylinderki bebnow pasuja od malucha.
~tomeq77@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
gaźnik- najprostsza instalacja gazowa- bardzo niskie spalanie- nigdy nie przekroczone spalanie nawet w zine-9.5l/100km. ceny części oryginalne, zamienniki włoskie, markowe takie jak podczas pierwszego montażu -tanie i żywotny, większość napraw wykonana osobiście
~Yogi
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
benzyna w granicach 8-9 l w cyklu mieszanym, przy "ciężkiej nodze" nawet 12l, gaz średnio 9l/100km pod warunkiem skręcenia przepustnicy gazu, nie ma przyspieszenia benzyny, ale zachowuje się jak diesel, wolno i dostojnie a przy tym oszczędnie, świetnie chodzi na gazie
~memo
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
W trasie udało mi się uzyskać nawet 6 l/100 km ale zwykle jest to wartość ok. 6.4 l/100km. W mieście nie wiem ile to pali ale podejrzewam, że dużo za dużo - w normie ma coś koło 9 l/100km. Naprawy - staram sie robić we własnym zakresie. Jedynie regulacje robi warsztat.

Usterki Fiat Tipo I

Fiat Tipo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mrk69
Hatchback 5d 1.4 76KM 56kW
Ani on z tym 1,4 na miasto ani na trasę. Chociaż bardziej na trasę niżna miasto. W mieście najlepszy by był taki ok. 1,1 i mniejszej masie. Na trasie z kolei przydało by sięwiększe kopnięcie, szczególnie przy wyprzdzaniu, ale ogólnie nie narzekam.