Lista ocen Ford C-MAX I (71) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazur
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Nie jestem super wymagający w tej kwestii - biegi wskakują intuicyjnie, precyzji może troszkę brakuje ale na pewno nie ma tragedii. Co do opinii mówiących, że można pomylić 1 z wstecznym - zdarzyło mi się to raz, zaraz po zakupie auta - "nauczyłem" się obsługi lewarka i jest ok. Na 6 jeżdżę od 100 km/h co dla mnie jest ok. Przy 6 biegu i 120 km/h obrotomierz pokazuje niecałe 2000 co również uważam za +. Podsumowanie: - ergonomia (od 1 do 5) 5...
~Rdz
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Działa poprawnie, biegi zmienia się płynnie i szybko, ale czasami podczas szybkiej zmiany niestety zdarza się nie trafić od razu w bieg, a to z całą synchornizacją sprzęgło-bieg-gaz powoduje zgrrrrrrrzyt. Ponadto strasznie uciążliwe jest szarpanie na 1 biegu podczas próby równomiernej jazdy np. po parkingu. W PLF takiego zjawiska nie było.
~el_talento
Minivan 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bardzo dobra precyzja wrzucania biegów, oprócz wstecznego który wymaga czasem pomocy ( wrzucenia jedynki, a dopiero potem wstecznego ). Dodatkowo w moim egzemplarzu skrzynia przeszła już regeneracje, gdyż wystąpił wyciek z okolicy wysprzęglika.
~MMB
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Skrzynia 6-biegowa, bardzo wygodna na autostradzie. Niestety, beznadziejnie rozwiązane włączanie wstecznego, gdy trzeba szybko zmienić z \"jedynki\" na wsteczny - dochodzi do pomyłek, te dwa biegi znajdują się niepotrzebnie zbyt blisko siebie.
~cialo
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jadąc spokojnie automatyczna skrzynia działa więcej niż prawidłowo, miękko przechodzą biegi bez szarpnięc, ale w ustawieniu zmiennym skrzyni, nie osiąga ona dobrych wyników, biegi dośc długo są w zawieszeniu nie ma ciągłości jazdy i odczuwalne są szarpnięcia.
~sohff
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
Ogólnie skrzynia bardzo dobrze daje sobie radę. Niestety przy 160 tys km moja skrzynia dosłownie się rozpadła. Koszt wymiany skrzyni to około 5 tyś zł (oczywiście skrzynia używana) W serwisie zaproponowali wymianę za 12 tyś.
~Olsztyniak
Minivan 1.6 TDCi 109KM 80kW
Chodzi dobrze, choć mam problem z wybierakiem ale to nie wina skrzyni. Ze stopniowanie jak to w dieslu, krótka jedynka i dwójka, trójka za krótka i silnik juz ma wysokie obroty.Ale może to moje fanaberie.
~Adioos
Minivan 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bez zastrzeżeń, na trzecim biegu najbardziej dynamiczny, długa czwórka, na drodze ekspresowej lub autostradzie czasami czuć brak szóstki jednak nie można mieć wszystkiego.
~staszek
Minivan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Świetna,precyzyjna,nie haczy,wchodzi z miłem oporem chociaz przełożenia wg moich odczuc ciut za krótkie.No i 5 biegów a sporadycznie ale jednak 6ty by się przydał.
~Sławek
Minivan 2.0 TDCi 140KM 103kW
6 biegów to super sprawa. Jeśli auto nie jest zajeżdżone, to zmiana biegów jest z miłym "kliknięciem". Drobny problem jest z biegiem wstecznym, ale to naprawdę szczegół.