Lista ocen Ford Escort VI Hatchback (211) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~FordFan
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Zawieszenie jak na tę klasę auta świetne. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Zaznaczę, że ten egzemplarz został sprowadzony z niemiec, ma nowe amortyzatory i po polskich drogach przejechał tylko 1000 km. Podczas jazdy po nierównościach nic nie stuka.
~bredo e-mail tomi54@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 GL 76KM 56kW
prowadzenie tego auta jest dobre , nie ma przechylow na zakretach jest troche sztywniejszy niz seryjnie kola 195/50/15 , minusy to malo komfortowe zawieszenie slabo tlumi czuc kazde nierownosci , ale tu nie chodzi o komfort to malutki samochod gora 3 osobowy
~mexykanin500
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Strasznie miękki, jestem przyzwyczajony do tworów bloku wschodniego, po nie asfaltowej drodze z dużym obciążeniem trzeba uważać, bo można przytrzeć brzuchem o podłoże. W zakrętach trzyma się dość dobrze, choć jakoś go nie czuję.
~kriss
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
to co mnie zaskoczyło to właśnie zawieszenie trzyma się drogi jak by był przyklejony układ kierowniczy (mój ze wspomaganie) bardzo dobry kierownica nie chodzi zbyt lekko tak jak to ma miejsce np w astrze 1 i jest bardzo precyzyjny
~seba
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
pokonuję zakręty jadąc ponad 100 i świetnie się trzyma, pogorszyły się właściwości trakcyjne po zastosowaniu wyższego ogumienia, ale za to nie muszę już co chwilę wymieniać tulejek wahacza.
~Kuba632
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Wiadomo, jak każdy Ford. Wspaniałe prowadzenie, zakręty 50-60 stopni bez zdejmowania nogi z gazu. Zawieszenie zwardawe ale za razem komfortowe. Nie łamie kręgosłupu na dziórze ale drogi jest przyklejony!
~cypisus
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
zawieszenie w tym aucie jest bardzo udane, idealne na nasze polskie drogi.... dobre rozwiazanie pomiedzy komfortem a stabilnościa (w lagunie jest gorzej) super sie trzyma na zakretach...
~lucas7911
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Po wymianie gum na stabilizatorze ustało stukanie.Dobrze trzyma się drogi. Na drodze mocno zasnieżonej ( na zimówkach) nie miałem konkurencji - żadnych poślizgów ani nieprzewidzianych reakcji
~kojakgk
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
wspomaganie działa z odpowiednią siłą, dziewczyny mogą narzekać że jednak jest za słabe ale przynajmniej nie buja przy prędkościach. samochód jest dość sztywny i raczej ciężko go wyprowadzić z równowagi.
Dziennik kosztów dla Ford Escort VI Hatchback
6,1
9,8
~zenek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Układ jezdny posiadanego przeze mnie escorta jest bardzo precyzyjny i świetnie trzyma drogi choć czeka już wymiana tylnych amorów. Uważam że zawieszenie jest dobrze zestrojone.
Ford Escort VI Hatchback