Lista ocen Ford Escort VI Hatchback (243) - Całokształt

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~seba71@op.pl
Hatchback 1.6 L 76KM 56kW
Po 2 latach eksploatacji jedyny mankament to częste "wypalanie" sie świec (nawet najlepszych) powoduje to zrywy i brak przyspieszenia na niektórych biegach. Swoja drogą ciekawe czy ktoś ma takie same problemy?Często gaśnie po porannym przejechaniu ok 500m, po ponownym odpaleniu chodzi OK.Ogólnie bardzo przyjemna "pszczółka".
~lukinigga@tlen.pl
Hatchback 1.8 D 60KM 44kW
Samochód 16-sto letni, lakier w 99% idealny, bo tylko mały odprysk na masce, technicznie jest super. Trochę mało natomiast mocy, bo 60KM w dużym samochodzie to jednak za mało... Ogółem czwórka z plusem, bo jak na swój wiek daje więcej niż się wymaga :) Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Escortów :)
~arrekar@o2.pl
Hatchback 2.0 RS 150KM 110kW
Ciekawy ksztalt, wybrzuszenia na masce :), trzyma sie drogi, przyspieszenie ponad przecietne, duza elastycznosc wyprzedzanie dwoch tirow to przyslowiowy "pryszcz". Opinia bardzo pochlebna, ale warta mojego egzemplarza :) Jesli ktos ma pytania to na e-mail, moj egzemplarz pochodzi ze Szwajcarii :)
~moby (aleksk@polbox.com)
Hatchback 1.6 L 76KM 56kW
Kupilem uzywany, zrobilem konieczne naprawy na sume 350PLN i jezdze - nic specjalnego sie nie dzieje. Kiepska widocznosc do tylu - czasami "gubia" mi sie auta jak mam zmieniac pas (nie widze ich w zadnym lusterku). W srodku troche trzeszczy ale w koncu to autko ma swoje lata... wybaczam
~boczek-86@tlen.pl
Hatchback 1.4 71KM 52kW
jezeli ktos ma chec kupic ten samochod ze wzgledu na niska cene (25oo zl tyle mnie kosztowal) to smialo mozecie doliczyc drugie tyle na naprawy:( nikomu nie polecam tego samochodu. lepiej pozbierac troche wiecej kasy i kupic cos lepszego. ten samochod to istna studnia bez dna,
~Pablo
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Auto jest naprawdę dobre. Ja je polubiłem dosyć szybko. Jest wygodne, ciche, całkiem pakowne. Swobodnie można zapakować bagaż czterech osób wyjeżdżających na dwa tygodnie na wakacje. Długie dytanse nie męczą. Bardzo dobre światla mijania, nocą widać drogę idealnie.
~ stepidar@interia.pl
Hatchback 1.4 71KM 52kW
Rozsądny koszt, przyzwoity wygląd, dobra trakcja jazdy, prosta budowa i diagnoza, po 12stu latach niewiele się zestarzał (przebieg tylko 83tys). Korozji nie widać (garaż) nawet pod spodem. Trochę kłopotów z systemem regulacji zapłonu na LPG ale reset komputera załatwia sprawę.
~ALMIK-44
Hatchback 1.6 L 76KM 56kW
Ogólnie mówiąc, da sie tym pojeździć, ale na trasie odczuwalny jest brak mocy przy wyprzedzaniu - zwłaszcza przy max obciążeniu. Drogie częsci - trudno dostać zamienniki. Silnik ZETEC nie akceptuje istalacji gazowych. Auto plecam starszym Paniom na zakupy do supermarketu.
~Piotrek16V
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Auto z dobrych rak godne polecenia, sluzy wiernie, ma bardzo trwaly silnik (1.6 16V), ale nalezy pilnowac terminow wymiany paska rozrzadu; wyglad przyciaga oko, stylizacja nadwozia dosc wolno sie starzeje, samochod w wersji Saphir nawet dzis nie powstydzi sie poziomu wyposazenia:)

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~dariusz_w@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Ładny (szczególnie bordo metalic) i wygodny , bardzo mało awarii drobnych bo poważniejszych nie miałem. Doskonały do jazdy na polskich bardzo krętych drogach z niedoskonałymi nawierzchniami , trudno dobrać na przód dobre opony ze względu na to że jest ciężki (najlepiej nowe).
Ford Escort VI Hatchback