Lista ocen Ford Escort VII (617) - Całokształt

Na liście zabraknie 561 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lucy
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogólnie dobrze. Auto bardzo wygodne. Po długiej trasie nie bolą kości. Auto bardzo wybredne, nie jeździ na byle czym, uwążać należy na "chrzczone" paliwo. Po ośmiu latach następuje korozja nadwozia. Wskazane poprawki i konserwacja podwozia. Trochę za słaby silnik w stosunku do wagi samochodu. Nie chcąc mieć problemów z LPG, należy dbać o układ zapłonowy, niefortunnie zlokalizowany w tym typie silnika( 1,3 Endura) - cewka zapłonowa.
~SIRK pi6@gazeta.pl
Hatchback 1.6 i 16V 4X4 90KM 66kW
Mój Eskorcina jest niby nowy bo 2000 rok, ale jest problem z silnikiem bo spadaają mu obroty na gazie i zaczyna się dławić, szczególnie przy zmianie biegów, na postaojach i takie tam, a poza tym raczej spoko, chociaż do niezawodności to mu raczej dlaej niż bliżej. Zapewne wystarczy wyrególować obroty na gazolinie i wystarczy ale osobiście nie polecam, a miałem Sierrę z 93´ i miałem z nią mniej kłopotów, albo mi sie tak wydaje :)
~salkhoch@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mój Escorcik jest jak mój dom, ponieważ bardzo dużo nim jeżdżę ze względu na mój charakter pracy. Przeżył dwa wypadki. Tylo dzięki wspaniałemu mechanikowi specjaliście od Fordów działa wspaniale. Po różnych doświadczeniach wiem teraz, że w autoryzowanym serwisie nie wolno nic naprawiać.Ze wszystkimi podkreślam wszystkimi usterkami o których pisali moi poprzednicy mój mechanik poradził sobie wspaniale. Pracuje w Krakowie - polecam /ul....
~Michał kielpik@polbox.com
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jak na samochod tej klasy za 48tys pełne wyposażenie (nawet pakiet zimowy - podgrzewane dysze spryskiwaczy, lusterka i przednia szyba), klima, regulacja fotela kierowcy elektryczna, ABS. Jazda wygodna, w miarę ekonomiczna. Minusy - brak reg. kierownicy, nie dzielone siedzisko kanapy (przypadłość Fordów), słaba ochrona przeciwkorozyjna, krótka gwarancja, brak fabrycznie chlapaczy (piasek wymył lakier z rantu błotnika i części progu.
~MALIN73
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
TU NATOMIAST JEDYNY MAŁY MINUS-SPALANIE!!!ZDECYDOWANIE ZA DUŻE DO OWEJ POJ.POCZĄTKOWO SZUKAŁEM PRZYCZYN USTERKI,REGULOWAŁEM KOMUTER W AUCIE...BEZ SKUTKU.WTEDY NIE ZNAŁEM JESZCZE OWEJ STRONY WWW Z KOMENTERZAMI UŻYTKOWNIKÓW.MOŻE TO I ŻLE,A MOŻE I NIE ,BO WTEDY BYM NIE KUPIŁ TEGO MODELU CHOĆ JESTEM OBECNIE Z NIEGO ZADOWOLONY.DUŻE SPALANIE REKOMPENSUJE TANIMI CZĘŚCIAMI,NIEZAWODNOŚCIĄ I KULTURĄ DOBREGO PROWADZENIA-SIĘ..
~NuGgY
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Gdyby nie opinia ze Ford gówno wort, a Fiat jego brat Fory cieszylyby sie wiekszym powodzeniem. Jak narazie moj mnie nie zawidol, spisuje sie rewelacyjnie na trasie, po miescie dynamiczna jazda powyzej 3000obr./min. Duzo dodatkow sprawia, ze czlowiek cieszy sie jazdą tym samochodem. No i jeszcze rewelacyjne zawieszenie i prowadzenie...gdyby tylko silnik mial 115km :D mazenie ale i tak jest ok. Polecam niezdecydowanym!
~slawk
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
a ja sobie chwale moje autko, sprowadzilem z niemiec wiec nie jest polskim wytworem(to podobno znaczaca roznica), silnik 1,8 sprawuje sie rewelacyjnie, troche minus za spalanie ale zalozylem gaz i jezdze 20zl/100km, rewelacja, wygodny, sporo miejsca, dobrze trzyma sie drogi, nie mialem wiekszyhc awarii (raz wyciek z pompy wodnej ale tylko uszczelka), minus za zamki - trudnosci z otwieraniem, za taka cene samochod wart uwagi
~Góral
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Za nieduże pieniądze fajne i dość niezawodne auto. Polecam go tym którzy lubią poszaleć powiedzmy na zakopiance - elastyczny silnik i trzyma się drogi jak przyklejony, świetny i precyzyjny układ kierowniczy, rewelacyjna skrzynia biegów. Kto chce auto omc sportowe, diametralnie różniące się statusiałej Astry to polecam, jednak wybaczyć mu należy przy tym drobne niedoróbki za które ja obwiniam montownie w Płońsku.
~interzibi@tenbit.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Ogólnie samochód nie jest zły. Sprawa osprzętu to słaby punkt Forda. Np. po 3 latach musiałem wymienić zespół przełączników kierunkowskazów prod. hiszpańskiej i obecnie znów coś jest nie tak. To, co jest w tym samochodzie produkowane w Niemczech jest OK. Samochód był montowany w Płońsku i o dziwo nie można mieć zastrzeżeń do jakości montażu. Nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Zastosowano dobrej jakości materiały we wnętrzu auta.
~munIO
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo porządne autko, wszystko ma na swoim miejscu. Może nie nadąża za nowymi trendami ale nie o to chodzi w przypadku sześcioletniego auta. Materiały wnętrza naprawdę porządne gatunkowo, łatwo utrzymać go w nieskazitelnej czystości. Zachowanie na drodze trącone sportową nutką - pomimo silnika dieslowskiego. Zawieszenie utwardzone i pewnie pokonujące zakrętu. Polecam wszystkim . Jeszcze jedno - to jest autko robione w Niemczech.