Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW 2003-2009 (28) - Widoczność

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedle
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
W tej kwestii C-Max ma dwa oblicza. Do pozytywów należy wysoka pozycja za kierownicą, która znacznie poprawia widoczność zarówno do przodu jak i na boki. Nie można tutaj mieć żadnych zastrzeżeń. Zupełnie inną sprawą jest widoczność do tyłu. Mój model nie ma na wyposażeniu czujników parkowania, dlatego każdy wjazd tyłem przysparza mi dodatkowych emocji. Ale przy odrobinie wprawy i wyczucia nie jest to aż taką ciężką sprawą.
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Dobra, ale słupki przednie zasłaniają fragmenty widoczności. Przeszkadza przy skręcaniu na skrzyżowaniu i jak zaraz za nim jest przejście dla pieszych - trzeba się wychylić, aby zobaczyć, czy nikt Ci nie wszedł przed maskę. Do tyłu - wystarczy się przyzwyczaić. Mniej sprawnym kierowcom polecam czujniki parkowania. Maski przedniej nie widać, ale przód się wyczuwa.
~Prawnik wawa
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Zarówno do przodu jak i do tyłu słaba. Ratuje czujnik wspomagania parkowania, bardzo dobry o nie "nachalnym" tonie. Z perspektywy użytkownika żałuję, że nie dokupiłem przednich czujników (różnica tylko 800 zł) a komfort zapewniony. W samochodzie siedzi się wysoko i wszystko na drodze ładnie widać. Pasażerowie jak dotąd nie narzekali na małą pow. tylnych okien - wię chyba jest ok.
~Igor Michalik, igomi@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Widoczność dla mnie jest bdb. Posiadam fabrycznie przyciemnione szyby.. byłem przeciwnikiem takich rozwiązań.. jednak komfort latem, i wygoda dzieci z tyłu jest tego warta. Jedyny minus to nieco ograniczona widoczność zwłaszcza nocą i w deszczu.
~tunesquad@poczta.fm
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Widoczność jest bardzo dobra poza szerokimi słupkami \"A\" choć to właściwie już standard pod kątem bezpieczeństwa. Małe, trójkątne szybki nie bardzo pomagają. Właściwie po stronie kierowcy wogóle nie widać tej szybki. Poza tym wszystko widać
~maugus@op.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
wszystkim kupującym polecam czujniki cofania bez nich ciężko ocenić odległość do przeszkody z tyłu i z przodu.Kiedy wydaje się nam że już prawie "dotykamy´ przeszkody to po wyjściu stwierdzamy że sporo wolnej przestrzeni pozostało.
~DzonyBrawo
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Bardzo dobra ze względu na wysoką pozycję za kierownicą (mimo że fotel jest maksymalnie obniżony)i może byc tylko lepiej ze względu na dość komiczną pozycję za kierownicą (patrząc z zewnątrz) przy jego najwyższym położeniu.
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Bez zastrzeżeń, choć przednie słupki są dosyć sporych rozmiarów tak więc czasami trzeba się wychylić do przodu. Ponadto siedzi się dosyć wysoko i widać wszystko do okoła.
~G_T_K
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Podczas jazdy super - problemy dopiero przy parkowaniu - czyjniki parkowania przód i tył ratują przed obtarciem na wąskich parkingach - bez nich parkowania sobie jakoś nie wyobrażam.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
7,2
~Zbyszek bumstudio@wp.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Z przodu dobrze z tyłem gorzej (małe okienko) wadą jest to że nie widać gdzie się kończy przód auta ale po pierwszym puknięcu można wyczuć
Ford Focus II Focus C-Max