Lista ocen Ford Focus II Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW 2004-2011 (27) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szary11
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Auto ma ponad 10 lat więc powoli trzeba wymieniać różne części. Jednak podpiął bym wszystko pod zużycie eksploatacyjne niż awarie. Zaskoczył mnie jedynie akumulator, któremu rozwaliły się cele. Z dnia na dzień był bezużyteczny (niespełna 3 letnia centra futura) i przez to auto nie do jazdy. Troszkę zaczyna denerwować powierzchowna korozja. Lata robią swoje. Chociaż w porównaniu do starych fordów - focus wygląda nadal jak z salonu ;)
~hand_bud@interia.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
cztery razy wymieniany był zawór egr w serwisie w ursyn carsie ,za każdym razem zajmowało to ok 3/4 dni .Wtym czasie oczywiscie wypożyczałem odpłatnie samochód zastępczy 500/600 zł.Mechanicy urwali pedał gazu co sie okazało w serwisie w forda w Radomiu.Przy przebigu 148000 tyś km padł alternator. Poprzednim Fokusem 2003r przejechałem 162000 km z jedną awarią zestaw wskażników przy przebiegu 12000 km . i nic więcej.
~olowiany
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Zepsuty zamek pokrywy silnika. W serwisie chcieli chyba z 300 zł z kłopotliwa rozbiórką zderzaka i czegoś tam jeszcze../!/. Magik w garażu zrobił to zmyślnym drucikiem za 20 zł. Wiecznie odchylający się plastik przed lusterkiem na drzwiach/nie wiem jak to nazwać/. Chyba go trzeba na kleju przymocować:) Co rok trzeba smarować skrzypiące siłowniki klapy bagażnika, albo wymieniać może?
~ladam1978
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Auto użytkuję pierwszy rok, zostało sprowadzone z Francji przy przebiegu 83 tys., na razie nic się nie dzieje. Raz w trakcie jazdy zapaliła mi sie kontrolka awarii ESP, ale po wyłączeniu silnika wszystko wróciło do normy. Zrobiłem do tej pory 2 przeglądy i jak na razie tylko klocki hamulcowe z przodu będą do wymiany, ale to żadna usterka.
~mariusz.zdunek@quarkr.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Nigdy nie stanąłem w drodze, ale było kilka usterek: zawór EGR, zamek klapy bagażnika, wyciek ze skrzyni biegów, ale wszystko na gwarancji. Teraz mam jakiś problem z opadaniem wskazówki prędkościomierza i zapalaniem się lampki ABS Trzeszczy tylna szyba w drzwiach.
~llaszczewski@op.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
zero problemów przy przebiegu około 98000km Pewnie po zimie będzie trzeba coś w zawieszeniu wymienić ale trudno mówić o awariach - to zużycie. Tylko czynności serwisowe.
~amock
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
światła mijania i pozycje (łatwo się wymienia, ale w toyocie nie musiałem tego tak często robić), mocowanie osłon podwozia zawieszenie tył
~gusek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Jak wspomniałem, chwilowa awaria pedału gazu, zepsuty przycisk w klapie bagaznika, poza tym nie mam się do czego przyczepić
~Damian
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
210 tyśiecy i pękniety przewód łączący intercooler z kolektorem, wiecej nie odnotowano:)
~Piotr
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Nic. 110 tys i zero nieplanowanych wizyt w serwisie. Nic nie skrzypi nic nie poszczy
Ford Focus II Kombi