Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawlo
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Mimo, ze samochód nie pali dużo ocena nie może być zbyt wysoka bo producent obiecuje zbyt wiele. Jeden z nielicznych samochodów którymi miałem okazję jeździć w którym nie udało mi się osiągnąć zapewnien fabryki. Normalnie przy spokojnej jeździe mozna spalanie producenta osiągnąć - niestety Ford Focus 1.0 pali średnio 6-6,5 litra na 100km przy umiarkowanej jeździe w trybie mieszanym. I fajnie, bo to dobry wynik tylko po co te obiecanki 5...
~kamil_rud
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rozrząd na pasku ale pracujący w oleju. Same części tanie ale wymiana wymaga dużo pracy i wiedzy. Czas usługi to ok. 10 roboczogodzin, więc tanio nie było. Byle mechanik będzie miał problem. Olej 5w20, więc trochę droższy od tych popularnych no i trzeba kupić 5l. Poza tym części wydają się być w przystępnych cenach z tego co sprawdzałem.
~Forduser
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Po przejechaniu dystansu 60.000 średnia spalania wychodzi 5.9l to więcej niż obiecuje producent ale jak na przyzwoity samochód kompaktowy wynik jest bardziej niż OK. Zważywszy na to że samochód jest kompletnie bezawaryjny koszty utrzymania nie obciążą zbytnio właściciela.
~seborak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Mogę napisać o spalaniu, ponieważ innych cen jeszcze nie zdążyłem poznać. Jadąc na 6 biegu 80km/h 5.0 l, 100km/h 6.0 l, 120km/h 6.5 l. Po mieście w zależności od dynamiczności jazdy. W moim przypadku średnie spalanie po mieście to ok 7.0 l (ekonomiczna jazda).
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Spalanie - ja jeżdzę jak emeryt to i w trasie do 110 km/h będzie 5 litrów bez klimy, w mieście do 7 l ale też spokojnie. Nie było na razie innych awarii, oby tak dalej. Ceny części - akceptowalne, na razie wymieniłem filtry.
~fearadasko
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Hoho... tutaj pełne zaskoczenie, niestety negatywne. MIalo być 4,7l a przy jeździe w cztery osoby z pelnym bagażnikiem na autostradzie na tempomacie przy 120 km/h 7,4l. Po 1.0 spodziewałem się czegos w okolicach 6,5l
~Użytkownik Focusa
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Oj głęboko można się na nim przejechać, 5 tys. za rozrząd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba w mercedesie klasy S a nie zapomniałem, że to ford.
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ja uważam, że koszty części zamiennych i robocizna są na dobrym poziomie. Ale nie mialem dużo awarii.
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Trudno ocenić , jestem przed wizytą w warsztacie.
Dziennik kosztów dla Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
7,4
~Wąski
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dość dużo pali i wysokie koszty naprawy
Ford Focus III Kombi