Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
No cóż, silnik jak do kosiarki a nie samochodu. Te 125 Km dostępne w górnym zakresie obrotów a wówczas spalanie idzie mocno do góry. Sama kultura pracy , elastyczność, wyciszenie są akceptowalne. Nie mam z nim problemów, a wymieniony rozrząd i pompa wody to są newralgiczne elementy wielu silników. Co do awarii układu chłodzenia - nie ma na nią recepty, mam obserwować wskaźnik temperatury i sprawdzać jeden przewód który może się rozszczelnić...
~pawlo
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Zwyczajny silnik turbo. Nie czuć, że ma tylko litr pojemności ale za to słychać po uruchomieniu. Bardzo sprawnie napędza samochód ale z wszystkim wadami i zaletami turbo czyli turbodziura do ok 2 tys obrotów, szarpnięcia i uderzenia przy niewprawnym operowaniu sprzęgłem. Uważam, że jako bazowy silnik jest OK, 125KM to minimum - nie wiem jak jeździ wersja 100KM ale wole nie sprawdzać. System start/stop - można wyłączyć, kwestia przyzwyczajenia....
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Osobiście nieco obawiam się tego silnika, ale kupiony z wymienionym rozrządem , pompą i olejem więc powinno byc ok. Turbo to się włacza powyżej 2 tys obrotów a ja jeżdzę po mieście zatem te 125 km jest wystarczające do spokojnej jazdy po mieście. Na trasie brakuje mocy i do wyprzedzania trzeba redukowac biegi. Ale powtarzam - to jest silnik do spokojnej, ekonomicznej jazdy.
~seborak
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Silnik niesamowity, trzeba się przejechać żeby uwierzyć(oceniam silnik sam w sobie, a nie w porównaniu z innymi o wile mocniejszym). Od 2200obr/min można spokojnie wyprzedzać. Przy wyprzedzaniu śpiący pasażer nawet nic nie usłyszy, ani nie poczuje. Kolumna 3 samochodów jadąc na 5 biegu 90km/h nie stanowi żadnego problemu. Cichutki i elastyczny. Prędzej usłyszymy opony niż silnik.
~Forduser
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Silnik zaskakuje przyspieszeniem jak na taką małą pojemność. W porównaniu do innych 3 cylindrowców kultura pracy na bardzo wysokim poziomie. Dźwięk pracującego silnika na wyższych obrotach trochę przypomina 6 cylindrów. Ogromną zaletą tej jednostki jest bardzo szybki nagrzewanie się. W zimę po przejachaniu 1km mamy ciepło w kabinie.
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Długo się wahałem - daję 3 plus. Elastyczność słaba, powyżej 2,5 tys obrotów dobrze. Moc - taka sobie. Turbina sie delikatnie poci. W ogóle turbo to niewiele daje (chyba że nie liczysz się z kosztami paliwa). Na plus - silnik dośc cichy. Spaliny - ekologiczne ale co z tego jak nie jest oszczędny.
~kamil_rud
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Wiadomo 1,0 szału nie robi, ale mimo to jest dynamicznie i elastycznie. Średnie spalanie, jadąc spokojnie ale nie jak "emeryt" przy dwóch osobach i pełnym bagażniku wynosi 6 l. Przy bardzo zakorkowanym mieście pewnie z litr więcej.
~Użytkownik Focusa
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Dramat, niby 125 km a przyśpiesza jak Corsa 1.0 z 1998, pali dużo w stosunku do osiągów, jedyne zalety to w miarę cichy i szybko się nagrzewa. Po za tym masakra
~Wąski
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Mocny i elastyczny ale wieczne problemy z elektroniką których serwis nie potrafi usunąć ani na Gwarancji ani za pieniądze
~Wojtek
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Jak na 1,0 i 3 cylindry to jest super. Generalnie 125 KM to minimum- 100 KM to za mało.
Ford Focus III Kombi