Lista ocen Ford Focus III (325) - Całokształt

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Powiem tyle. Jest to pierwszy i ostatni Ford jaki kupiłem. Już wiem skąd bierze się ta różnica w cenie pomiędzy Fordem a Oplem czy VW. Te 10-20tys. nie bierze się z nikąd tylko z jakości materiałów i poziomie wykończenia. Jest dużo niedoróbek i drobiazgów które drażnią swoją tandetą wykonania. Jak już wspominałem widać, że najwięcej do powiedzenia przy projektowaniu tego Focusa mieli księgowi.
~Daniel
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 105KM 77kW
samochód godny polecenia, po 16tys nie mam zastrzeżeń, dosyć pakowny i wygodny, obsługa deski intuicyjna, świetne prowadzenie, 105km spokojnie wystarcza do normalnej jazdy, zarówno w mieście jak i na autostradach, bardzo niskie spalanie! średnio 6.8litra na 100km, to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło gdyż wybierając ten samochód liczyłem sie z średnim spalaniem 8l.
~k_qrek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Beznadzieja! Pali jak smok i nie jedzie. Jak ktoś jeździł Pandą 55KM to poczuje się jak w domu. To samo uczucie. I ten dreszczyk emocji kiedy z włączoną klimą chcesz ruszyć szybko ze skrzyżowania i nagle silnik zdycha... Do tego dziwna co najmniej funkcja automatycznego zapalania się świateł pozycyjnych po otwarciu auta. W dzień tylko rozładowuje akumulator...
~marek
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Po 3 miesiącach użytkowania auta jestem zadowolony i nawet lekko zaskoczony na plus. Auto poprawione względem Focusa II. Przede wszystkim: niższe spalanie średnio o 1 litr i poprawa komfortu: znaczne (!) wyciszenie auta (w Focusie II przy prędkości 130km/h robiło się w kabinie mega głośno, tu przy prędkości 150km/h jest zadziwiająco cicho) i bardziej estetyczne wnętrze.
~HargKrak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Auto przemyślane. Może nie jest tak nowatorskie jak pierwszy Focus, ale nafaszerowane elektroniką wspierającą komfort jazdy, a to cieszy. Komfort podróżowania (z minusem za siedzenia) porównywalny z klasą wyższą (Mondeo, Insygnia). Za to zyskuje się zwrotność, funkcjonalność w mieście oraz mniej pretensjonalny wygląd, niż kompakty ze sportowym zacięciem (Megane Coupe, Astra GTC).
~Newbojkot
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
To mój drugi wpis, auto pojechało w trasę zatem można coś więcej o nim napisać. Generalnie zasługuje na 4 z malutkim plusikiem. Dla rodziny 2 +2 warunkowo . Dla oszczędnego kierowcy alternatywa dla diesla jest (jak jeździ emerycko). Jest tańszy niż VW, Opel, niektóre Francuzy i to jest plus. No i można złapać bogatą wersję wyposażenia.
~Firma
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Fajny samochód który można za ok 30-40k zł za 4 letnie auto. Samochód bardzo przyjemy. Bardzo dobrze się nim jeździ wygodny i dynamiczny. Oraz oszczędny. 3 egzemplarze w firmie przebiegu nieczy 170-220k km W żadnym egzemplarzu niebyło nic wymieniane poza żarówkami i klockami tarczami olejem oraz filtrami w jednym pasek rozrządu. Zero poważnych awarii
~bidzej
Kombi Facelifting 1.0 EcoBoost 140KM 103kW
Jak to wiele nowych Fordów - nierówny. Fajne zawieszenie, silnik i nadal ładną karoserię zestawiono z wnętrzem o miernej ergonomii, a do tego brakuje różnych dziwnych funkcji i elementów, które w XXI wieku uznaje się za standard (opuszczanie lusterek do parkowania, automatyczne ryglowanie drzwi, schowki i haczyki w bagażniku, schowki itd.)
~kayenne1
Hatchback 5d facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Samochód, który sprawia przyjemność z jazdy, nie przez miesiąc, ale po 2 latach także. Drobne minusy to brak schowka na okulary, na drobiazgi np pilot. Dobrze jeździ, starannie wykonany, ma bogate wyposażenie, no i cieszy. Z 3 samochodów którymi dysponuję najchętniej jeżdżę właśnie nim. update, po 75 kkm cieszy nawet jeszcze bardziej:)
~Maciek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Auto spełnia moje wszystkie oczekiwania. Zero poważnych wad, kilka bardzo znikomych minusów, które nie wpływają na całościową ocenę samochodu. Jestem kierowcą zawodowym. Autem będę pokonywał 50-60 tys km rocznie. Mam ogromne doświadczenie w prowadzeniu samochodu, znam się na autach i mam w tym temacie dużą wiedzę - więc wiem o czym piszę...