Lista ocen Ford Focus III (325) - Całokształt

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~emgie
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Samochód został kupiony w przemyślany sposób - miał być niezawodny i względnie tani w eksploatacji. Ma pewne niedociągnięcia w codziennym użytkowaniu i ergonomii ( przesiadłem się z francuskiego minivana ....) ale jest pewny i praktycznie bezproblemowy. Jego atutem jest spory wybór na rynku wtórnym, ceny na niższym poziomie niż Octavia i Golf i uniwersalny , ponadczasowy design. Bardzo dobre i sprawdzone silniki z grupy PSA.
~Lee
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Służbowe auto mam od nowośći. Srednie spalanie ze 116000km 4,9 l/100km (większość trasy). Żadnych problemów poza tankowaniem i wizytami w serwisie średnio co 2 miesiące. Wymienione 2 razy klocki i raz tarcze (pewnie gdyby auto było prywatne to tarcze by jeszcze polatały) ale skoro serwis chciał wymienić nie protestowałem. Na zbiorniku można zrobić 1000km bez wielkiego wysiłku i tankujesz 45 litrów. Jak dotąd polecam.
~pawlo
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Ford pozostał Fordem - super prowadzącym się ładnym kompaktem. Niestety wnętrze trzeba polubić z wszystkimi wadami - inaczej trzeba poszukać innego modelu. Sam silnik jest nowy i nie sprawdzony, w Focusie pracuje sprawnie i mało pali - choć nie tak mało jak obiecuje producent. Osobiście przyjemniej mi się jeździ zwyczajnym motorem 1.6 o podobnej mocy i osiagach mimo, ze spali około litra więcej i nie ma turbo.
~sunnyluk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Focus Mk3 w wersji kombi idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu jak i na trasie. Silnik 1.6 95KM wystarczający do normalnej jazdy, 6 biegów w trasie sprawdza się wyśmienicie, jazda tym samochodem to czysta przyjemność, a pokonywanie zakrętów to nadal niedościgniony w tym segmencie wzór. Miejsca wystarczająco, bagażnik spory. Wszystkim niezdecydowanym polecam. Tył kombi bardzo przypomina większego brata Mondeo:)
~Sławek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Auto kupiłem z przebiegiem 100km poprzedni właściciel nie zdążył się nim nacieszyc. Za auto zapłaciłem 50 tys zł z 5 letnią gwarancją.Samochód po odebraniu z salonu stał pod domem rok. Pierwszy przegląd w Fordzie zrobiłem przy stanie licznika 300km. Zdziwienie wielkie w serwisie. Mam go 5 lat i złego słowa nie powiem na to auto, jedyny mankament w zimie długo się rozgrzewa silnik.
~PiotrB
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Jestem zadowolony z forda, a jestem osobą raczej marudną. Jeżdżę głównie na trasie i taka specyfika pasuje do tego silnika i samochodu. Auto ekonomiczne w miarę dynamiczne i pojemne. Drobne mankamenty to elektryka (czasami coś się zawiesi i po jakimś czasie samo się reguluje). Denerwują też wytarte ślady na kierownicy przy tak małym przebiegu. Jeżeli było by ciszej w kabinie to było by 5 gwiazdek.
~p.manka@onet.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
świetne prowadzenie, wygodna pozycja na przednich fotelach, włączanie świateł przeciwmgielnych - tył i przód wymaga chwilowej dekoncentracji - trudno namierzyć przyciski, bardzo "bruczny" tył - w czasie jazdy w deszczową pogodę - trzeba dbać o pióro tylnej wycieraczki, żona skarży się na trudne wychodzenie z przedniego fotela pasażera na zewnątrz...no cóż niski...sportowy wóz wymaga poświęceń.
~robsonik67
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
samochód ładny z wyglądu zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Wygodny zwłaszcza na średnio długie trasy-dla samotnie podróżujących również i w długich trasach sprawdza się doskonale. Bagażnik nie jest co prawda przepastny ale daje radę. Silnik Ecoboost 1.6 litra jest po prostu świetny-przyspiesza dobrze i można na nim polegać przy szybkim wyprzedzaniu-jednak wybrałbym teraz mocniejszą wersję.
~mavsewra
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Kupiłem przy przebiegu 155000, wymiana rozrząd, tarcze klocki tył, oleje i filtry, przy obecnym przebiegu nic się nie dzieje także puki co jestem zadowolony. Spalanie trasa 60 - 110 km/h 4.5 miasto 6. Silnik daje radę w codziennym użytkowaniu ale nie ma co oczekiwać po nim sportowych emocji. Do wyprzedzania wystarczający. Miejsca w środku niezbyt dużo ale to kompakt, nie ma co narzekać.
~Sheriff
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Całkiem fajny samochód rodzinny. Niewiele rzeczy w nim denerwuje, wygodny, ekonomiczny i całkiem zrywny. W trakcie wyboru auta rozpatrywaliśmy też Kię. Cieszę się, że padło na nowego Focusa. Szukaliśmy samochodu, który miałby jak najmniej elektroniki, choć jest jej i tak pełno. No i ładny jest :) Mamy kolor Candy Red, więc nie wygląda jak wóz poflotowy. Cieszy nas 5 gwiazdek w testach zderzeniowych.