Lista ocen Ford Ka I (73) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł K. 23 lata
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Mam auto 3 lata, przejechałęm nim blisko 50 tys km, jestem pierwszym właścicielem w kraju, sprowadziłęm je sobie z Niemiec, miałem szczęście bo trafiłem na zadbane i serwisowane. Drobiazgi to jedynie klamka plastikowa się mi urwała raz,ale to zbyt szarpałem. Regularnie wymieniam filtry wszystkie, płyny, olej. tankuje tylko na dobrych stacjach i nie ma większych z nim kłopotów, bezawaryjne niemal. jedyne co to klocki wymieniłem, tarcze, świece,...
~wojtekk zicmu@poczta.onet.pl
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
i tu się zaczynają kłopoty. drążek stabilizatora wydaje pomimo wielokrotnych zmian gumek głuchy stukot, jeszcze coś dodatkowo skrzypi przy zawieszeniu, zawór YAK (zawór niskich obrotów) został wymieniony po tym jak co pół roku czyszczony nie utrzymywał obrotów i silnik gasł, spadło cięgno klamki drzwi kierowcy (niestety musiałem naprawiać w serwisie bo pod tapicerką kryje się zanitowane wygłuszenie), zepsuła się regulacja głośności w radiu...
~BykuAllmighty
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Zamykanie lewej szyby stanowi pewien problem, ok 1 cm. do całkowitego zamknięcia, uszczelka stawia pewien opór i trzeba okno troche otworzyc i spróbowac ponownie. Samochód był po wypadku, więc owy przypadek nie jest jakoś powiązany z awaryjnościom samochodu samą w sobie. Gorszym natomiast problemem, jest odchodzenie tapicerki z drzwi!! Podsufitka również odchodzi! Pozatym jest w porządku.
~Karol
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Jak każdy szrup w wieku 15 latnim musi się psuć tak samo moja kaka tez raz na jakiś czas potrzebuje ręki lekarza , w tym mojej bo jest prosta w naprawach jak drut ! Samochodów miałem dużo i kaka niczym szczególnym się nie wyróżnia , może blachy mogłaby mieć trochę lepsze , bo rdzawki to upierdliwość dla estety!
~Karol
~Paweł Wiśniewski
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Psujących się pierdołek jest całe mnóstwo! Styki na lampach, nieszczelne reflektory, elektryka szyb, elektryka nawiewu, łamiące się klamki, psujące się (nagminnie!) zamki - zarówno w drzwiach jak i w klapie), łamiące się uchwyty od obalania przednich foteli, piszczący wirnik nawiewu i sporo innych...
~Gąska
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Samochodzik dzień w dzień wozi mnie do i z pracy (65 km dzień w dzień). Z drobnych usterek - przestał mi chodzić zegarek... No i te falujące obroty - które falować przestały? Samo naprawienie? :) Obroty przestały falować jak wymieniłam sondę lambda (stłuczka) i świece.
~ooo
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Awaryjne obejmy puszczają, pękają przewody od wody, termostat, czujniki, kłopoty z ogrzewaniem, pękają lusterka wsteczne kłopoty są też z klamką od otwierania maski drobiazgi ale zdarzają się zbyt często i w większości przypadkach nie pozwalają kontynuować dalszej jazdy
~Ka 1.3
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
porażka. Silniczek krokowy, przepustnica i cały czas wysokie obroty trzyma, zawieszenie max na 1 rok, Karoseria przeżarta rdzą po każdej zinmie: przy wlewie baku, przy szybie przedniej, drzwi i inne standardy typu wydech etc. Spręzynka w zamkach drzwi.
Dziennik kosztów dla Ford Ka I
7,4
9,8
~tsz@ae.katowice.pl
Hatchback 3d 1.3 i 60KM 44kW
Wszystko się po kolei psuje, cała elektryka i mechanika. Nawet zegarek nie swieci i nie chodzi, nie mówiąc już o elektrycznych szybach i centralnym zamku, wspomaganie też ciągle wydaje jakieś różne odgłosy i szybko ubywa oleju od wspomagania