Lista ocen Ford Ka I 1.3 i 50KM 37kW 1996-1999 (22) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł K. 23 lata
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Mam auto 3 lata, przejechałęm nim blisko 50 tys km, jestem pierwszym właścicielem w kraju, sprowadziłęm je sobie z Niemiec, miałem szczęście bo trafiłem na zadbane i serwisowane. Drobiazgi to jedynie klamka plastikowa się mi urwała raz,ale to zbyt szarpałem. Regularnie wymieniam filtry wszystkie, płyny, olej. tankuje tylko na dobrych stacjach i nie ma większych z nim kłopotów, bezawaryjne niemal. jedyne co to klocki wymieniłem, tarcze, świece,...
~wojtekk zicmu@poczta.onet.pl
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
i tu się zaczynają kłopoty. drążek stabilizatora wydaje pomimo wielokrotnych zmian gumek głuchy stukot, jeszcze coś dodatkowo skrzypi przy zawieszeniu, zawór YAK (zawór niskich obrotów) został wymieniony po tym jak co pół roku czyszczony nie utrzymywał obrotów i silnik gasł, spadło cięgno klamki drzwi kierowcy (niestety musiałem naprawiać w serwisie bo pod tapicerką kryje się zanitowane wygłuszenie), zepsuła się regulacja głośności w radiu...
~ooo
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Awaryjne obejmy puszczają, pękają przewody od wody, termostat, czujniki, kłopoty z ogrzewaniem, pękają lusterka wsteczne kłopoty są też z klamką od otwierania maski drobiazgi ale zdarzają się zbyt często i w większości przypadkach nie pozwalają kontynuować dalszej jazdy
~Byku
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Te które były nie nazwałbym przeciętnymi, no może nierównomierna praca(gazuje na luzie w czasie toczenia)zdarza się za często(ale nie zawsze)no i przyciski na radiu się połamały... nie jestem wypakowany i nie waliłem pięścią po radiu!
~Diacon
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Porównując go do innych miejskich samochodów, zwłaszcza w jego przedziale cenowym, nie jest najgorzej, drobne usterki jesteśmy w stanie naprawić sami bądż nawet je zaakceptować i jeżdzić dalej.
~Marek
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Cewki, odpadające plastikowe elementy, pękające uszczelki, włączniki oświetlenia itp. Jakiś drobiazg zawsze się zepsuję to bardziej niż pewne
~aneczka100@op.pl
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Jeden raz spaliła się żarówka, gumy na drążkach reakcyjnych trzeba wymieniać co 30000km.
~Edyta
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
w środku samochodu po pewnym czasie zaczynają odpadać pewne części tapicerki.
~Maciek, maciejwysz@hoga.pl
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
z drobiazgow to wlasciwie nic, poza skrzypiacym troche fotelem. tak to ok!
~Kaj, verseau@o2.pl
Hatchback 3d 1.3 i 50KM 37kW
Hmmm... zaciął się zamek w drzwiach. I przewód do głośniczka się przetarł.