Lista ocen Ford Mondeo I Kombi (166) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hakenbu
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Kiepsko. Boczne szyby bardzo ciężko odparować, pomimo, że istnieje na nie bezpośrednio nawiew - niestety ten cwany z wyglądu wynalazek nie działa. klima też chimeryczna dosyć, a nie dane mi było jeszcze przeżyć w moim Mondeo naprawdę wściekłych upałów. Nawiew na nogi też mizeria.
~stary71
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Ogrzewanie i klimatyzacja szybko osiagaja gotowość do pracy - ciepło w zimie, chłodno w lecie. Wymiana powietrza skuteczna. W wilgotne dni łatwo zaparowuje przednia szyba i lusterko wewnętrzne nawet przy częstej wymianie filtra (trzeba włączyć klimatyzację).
~karex@plusnet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Niestety jest bardzo duża kabina i pomimo częstej zmiany filtra przeciwpyłkowego (aby nie był zapchany) i tak wydajność nawiewu nie jest dobra. Za to wydajność samego ogrzewania jak i klimy uważam za skuteczne.
~kloocznik
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
jak dla mnie to najsłabszy punkt tej wersji, mimo regularnego mycia szyb i wymiany filtra kabinowego zimą lub przy dużej wilgotności dość mocno się paruje, na szczęście można poratować się szyberdachem (nie przy każdej pogodzie)
~crazyjoe@tlen.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Moze byc z lekkim plusem na bardzo dobrze. Troche slaba klima w lecie szczegolnie dla tych z tylu no i ogrzewanie na nogi... takie sobie. Moglobybyc lepiej szczegolnie ze szyb w tym moim aucie nie brakowalo... - jak to kombi.
~Mondeusz
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Brak klimy w upalne dni wcale mi nie przeszkadza. Trzeba umiejętnie utawić wentylacje, szyber, szyby i jest przyjemnie. Nie trzeba niczego napełniać ani odgrzybiać. W zime nagrzewa się super szybko.
~mfala
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Z przodu super, gorzej z tylu bo auto duze a z tylu niema nawiewow. Klima sie przydaje nie tylko w lato. Deszcz, szyby zaparowane, odpalamy silnik, klimke 30 sekund i w droge ze 100% widocznoscia :D
~Radzio509@gmail.com
Kombi 1.8 i 16V 112KM 82kW
Bez większych zarzutów, przy tak starym aucie jednak czasami uszczelki przy szybach już nie spełniają swojej roli i w mroźny dzień pasażerowi z tyłu z powodu braku nadmuchu może być zimno.
~grobus@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Samochód wyposażony w klimatyzację, zapewnia dobre chłodzenie w upalne dni. Ogrzewanie też działa wydajnie. Typową usterką w tych modelach są uszkodzone regulacje nawiewów (popękane plastiki)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo I Kombi
6,3
11,0
11,7
~chokai@poczta.onet.pl
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja jest wydajna, ogrzewanie nie wiem, bo jeszcze nie przeszedłem z nim zimy. Problem w tym, że łatwo zaparowuje przednia szyba, najlepiej pomaga włączenia klimatyzacji, wentylator jest głośny.
Ford Mondeo I Kombi