Lista ocen Ford Mondeo I (315) - Całokształt

Na liście zabraknie 243 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robek_zim@wp.pl
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
Podsumowując-Mondeo jest moim najlepszym samochodem jakim do tej pory jeździłem.a miałem -poldka,sierrę,golfa, swifta,colta,mazdę 626, lantrę. Jest poprostu całkowicie bezawaryjny, jest komfortowy-środek w porównaniu do np audi a4 to ameryka,silnik ma kopa, w bagazniku można przewieźć pół domu,100 km przejeżdżam za 22 zł. Czy ma wady?-oczywiście-jest niski, do lasu się nie nadaje :) zimą trzeba uważać.
~sz.tom@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Przejechałem tym samochodem 240 000 km. Nie miałem awarii, która zmusiła by mnie do zaniechania podróży, lub do stania na drodze. Jedyna awaria poważna, to rozpięcie drążka kierownicy, lecz kładę to na karb prawdopodobnego sabotażu. Kłopotem jest niska jakość przewodów wysokiego napięcia i związane z tym kłopoty z utrzymaniem pracy zimnego silnika. Jestem z mondziaka bardzo zadowolony.
~setkom@op.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
9-cioletni samochód kupiony za ok. 14 tyś zł. Od roku w Polsce, przdtem w Niemczech. Bogate wyposażenie, super utrzymane wnętrze, zero rdzy, silnik żyleta, zawieszenie spawne i ciche. Duże, wygodne i przestronne auto rodzinne za takie pienądzie!. Kupno nowego za ok. 80 tyś. zł jest dla wielu nie osiągalne. Ale odrobina wysiłku, bo troche trzeba poszukać, i można jeździć napawadę SUPER autem.
~Kyczraelo, kyczraelo@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Ogólnie jest w porządku, choć bez większych rewelacji. Jak na auto tej klasy można by więcej wymagać od zawieszenia.Ekonomiczność to taże słaba strona tego auta. Jest duży,szybki, pakownyi bardzo wygodny, estetycznie wykończony i dobrze wyposażony. Dobry stosunek ceny do jakości. Polecam dla rodzin wielodzietnych lub czynnie uprawiających sport ( bagaznik do przewożenia rowerów czy nart)
~Waha
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
auto naprawde godne uwagi, polecam kazdemu kto chce za male pieniazki kupic sobie ekonomiczne i duze auto, bagaznik ma bardzo pojemny, po sciagnieciu rolety mozna pomoc nawet w niewielkiej przeprowadzce bez wiekszych zgrzytow. jesli chodzi o awaryjnosc jest to niestety ford najwiekszym mankamentem jest zawieszenie ale jesli sie je szanuje to nie bedzie z tym wiekszych klopotow :)
~JoKer
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Solidny niemiecki samochód o nieco amerykańskiej sylwetce (kombi), który urodą nie grzeszy. Po dwóch latach użytkowania dziwią mnie negatywne opinie o Fordach. Duży komfort i mała awaryjność przy prawie 200tys. mówi za siebie. Mondeo zaczyna lubić się z czasem. Ergonomia za kierownicą gdzie wszystko działa jak należy. Jedyna wada to wymiana żarówek z przodu. Kto to wymyślił...
~bambo
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Moim zdaniem mondeo jest naprawde siwtnym autkiem. Dla rodziny super(duży bagaznik) ja mam heatchbak i mozna tam na prawde wiele wsadzic. Mysle ze i młody chlopak znajdzie cos dla siebie poniewaz silnik daje sobie swietnie rade z ta prawie 1,5 tonowa masa i mozna sie poscigac. Chłopcy polecam przeszczke z kobieta szczegolnie na tylnim siedzeniu:-D sprawdzane:-p
~artur@ife.p.lodz.pl
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
sinik nie najwyzszych lotow (stara technika), ladnie wyglada - skrzydelko ze stopem, alufelgi, ladne wykonczenie wnetrza. wygodne i fajne autko. jednak chyba najrozsadniejsza jednoska napedowa jest 2.0 16v + LPG. zamiescilem tez opis mondeo 93 1.8 LPG. polecam lekture w celach edukacyjnych ;)) aha, gdyby ktos kupowal to radze rozejrzec sie za wersja Ghia.
~Arek
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
Nigdy wiecej forda, sprzedalem za grosze bez zalu (chociaz moglem wczesniej za wieksze pieniadze)dolozylem troche i kupilem starsze 1.9tdi i jezdze bez stresu ze znowu cos sie zepsuje albo nie wroce z pracy do domu. Nie pisze dlatego zeby zepsuc opinie forda, taka jest po prostu prawda, wystarczy poszukac opini o tych samochodach na forach.
~4r3k
Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW
Samochód jak najbardziej rodzinny, jeździ się wygodnie, komfortowo a co najważniejsze bezawaryjnie. Części tanie, prosta wymiana. Jedynie trzeba w porę zadbać o podwozie bo inaczej będzie jak samochód Flinstonów. Wnętrze wykończone bardzo przyjemnie i ładnie (nie to co VW/Audi). Jeśli komuś wystarcza 13s do setki to z pewnością nie będzie zawiedziony.