Lista ocen Ford Mondeo I (315) - Całokształt

Na liście zabraknie 243 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mondeusz
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Mamy go już 11 lat. Wczesniej ojciec a od 5 lat ja. Troche już mi sie znudził. Ale jak słyszę lub czytam o problemach z nowymi samochodami to nie wiem na co bym miał go zamienić. Jeżdzi jak nowy, ciche zawieszenie i silnik, bez rdzy. Nigdy nie zawiódł. Totalnie bezstresowy. Pół roku temu skończyła się bateria w pilocie od centralnego zamka, więc go nie zamykam. Poprostu trzaskam drzwiami i idę do domu. A stawiam na otwartym parkingu pod...
~davvid
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Pojazd pomimo tego, że był po przejściach ( silne uderzenie w prawy narożnik z przodu oraz po obróceniu auta delikatnie uszkodzony tył, o czym oczywiście wiedziałem kupując go) nie sprawiał najmniejszych problemów. Wersja GHIA sprowadzona ze Szwajcarii z ocynkowaną blachą i dobrze wykonaną naprawą powypadkową wyróżniała się wśród innych Mondeo. Skóra, klimatyzacja, podgrzewana szyba przednia, pełna elektryka wraz z regulacją foteli itp były...
~Sjan
Sedan 1.6 i 16V 88KM 65kW
Niezawodne auto,kupione w 2008 z 105k przebiegu udokumentowanego,auto ma 20 lat auto w b.dobrym stanie mechanicznym i blacharskim,rodzynek,mały przebieg,przebiegi roczne niewielkie 4-5k,garażowany. Nie planuje sprzedaży, za cenę która teraz bym za niego uzyskał nigdy nie kupie auta w takim stanie,nawet po dołozeniu 10k PLN. Za jakis czas bedzie oryginalnym,niezniszczonym oldtimerem ;) może niezbyt pożądanym,ale w b dobrej kondycji.
~-jerry
Hatchback 1.8 i 16V 112KM 82kW
-swoje autko sprowadziłem z niemiec trzy lata temu - od tamtej pory nie miałem z nim absolutnie zadnych klopotów natury technicznej - wymiana hamulcow i rur wydechowych to rzeczy normalne w kazdych autach - auto bardzo pojemne i wygodne - silnik 1,8 jest dosc zrywny i do predkosci 160km/h przyspiesza płynnie i bez klopotow - przy kazdej predkosci prowadzi sie dobrze - jedyny mankament to jego paliwozernosc, ale zawsze jest cos za cos
~dj.ludi
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Witam. Mam mondziaka w kombi i naprawde jestem bardzo zadowolony bo trfił mi sie super egzemplarz w wersji ghia. Zero rdzy, silnik pracje idealnie( co prawda lekko sie poci miska olejowa ale to podobno standard) a najlepsze jest to ze na trasie do 4tys obrotów pali 9l gazu(sekwencja BRC). Ocena tego samochodu 5. Mam jeszcze Nissana 100nx 2.0 i choć moze Mondziak to nie jest taka rakieta jak setka to wyprzedzac sie nim nie boje.
~Skati
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
jeżdżę moim mondeo ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony:). wcześniej miałem opla vectrę i forda scorpio. i muszę przyznać że mondeo jest jak dotąd moim najlepszym samochodem. w skrócie to taka mała limuzynka z lekką nutką sportowego akcentu. ekonomiczna, bogato wyposarzona (elektryczne szyby lusterka, kontrola trakcji, abs, dwie poduchy centralny zamek) i niezawodna limuzynka która zawsze dowiezie do celu.
~Marcin glx
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Jest to auto nie zawodne nigdy nie mialem problemu z uruchomieniem palil nawet w -25c z pierwszego klucza, czesto ulega uszkodzeniu zawieszenie przód/tył , hamulce szczeki nie mam już sil na nie, skrzynia biegów potrafi czasem sie zaciac (tak jest umnie nie wiem jak w innych), spalanie lato na poziomie 8-9l miasto, zima 10-14l miasto. maxymalnia predkosc jaka osiagnełem moim autem to 190km/h przyspieszenie od 0-100 ok 11-13sec.
~crazyjoe@tlen.pl
Kombi 1.8 TD 88KM 65kW
z malym minusikiem... takim tyyycim... na wskazanie dmuchaw i odparowywanie szyb... poza tym... gdyby sie nie zestzrzal - a propo - ZADNEJ ALE TO ZADNEJ RDZY - gdyby nie trzeba bylo rodzinnego MiniVana i gdyby to byl TDi i gdyby mial jak na te czasy lepsze wyposazenie w srodku nigdy ale to nigdy bym go nie oddal. Jesli sie o niego dba potrafi sie odwdzieczyc bardzo ale to bardzo dobra eksploatacja bezawaryjnoscia i wygoda jazdy.
~klamyckipit@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
podtrzymuję poprzednią ocenę 4+, nawet jadąc ponad 500km nie czułem się zbytnio zmęczony; dla rodziny z trójką dzieci i sporym bagażem lepsze kombi; właśnie z tego powodu idzie teraz pod młot (trójka dzieci), a wiecie jakie będzie nasze następne auto - Ford Mondeo Kombi !!! Mondeo polecam każdemu kto chce wygodnie, komfortowo i bezpiecznie podróżować z rodzinką; ja nie narzekam i będę się tej marki na razie trzymał.
~tomaszek355
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Byłem nastawiony pesymistycznie do forda opinie o nim zapożyczyłem przed kupnem z tego portalu i nie żałuję.Jestem z mojego mondziaka bardzo zadowolony i powiem tak można takie auto kupić za grosze i jezdzic długo jeśli się dba o wymianę oleju i pilnuje tego co trzeba jak to ktoś kiedyś powiedział ford gówno wort ale jezdzi się jak lord i to się sprawdza tylko w drugim punkcie jazda nim