Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baranowskileszek@gmail.com
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Prowadzenie super,tutaj czuć jego masę,prowadzi się jak po szynie nawet po polskich drogach,jednym paluszkiem trzymając kierownicę:).Jest bardzo komfortowy,jednocześnie dosyć sztywny.Zawieszenie trwałe,w ciągu dwóch lat 50000 km w większości po W-wie i tylko łączniki stabilizatora przód i gumki stabilizatora tył. Hamulce również bardzo dobre, czuły ABS. Elementy zawieszenia w przystępnych cenach, dużo zależy od źródła:)
~Bolek_kapitalista
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Dobre wspomaganie, niezbyt natarczywe, może przy parkowaniu nieco za małe, ale podczas jazdy jak należy (przy wspomnianym Audi 100 było chyba przesadzone, co prawda jednym paluszkiem kręciło się kierownicą, ale w trasie to chyba trochę niebezpieczne); w trasie jeździ się znakomicie, trzyma się dobrze drogi, zakręty połyka; zawieszenie nieco twarde, ale w normie wyważone jak na nasze drogi; naprawdę na dłuższe trasy rewelacja
~Folek
Hatchback 2.5 i 24V 170KM 125kW
Poza silnikiem to druga najmocniejsza strona forda. Już ford z mniejszym silnikiem jeździ dobrze. W silniku 2,5 zostało zmodyfikowane przednie zawieszenie, jest wzmocnione, a auto wydaje się troche twardsze. Ale jazda po zakrętach kiedy trzyma sie silnik przy ok 4000/min-1,to czysta bajka. Auto trzyma się drogi dużo lepiej niż każdy passat. Zresztą Fordy z układu jezdnego słyną w świecie :)
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Bardzo fajnie się jeździ latem, zimą idzie jak czołg, lepiej niż mondeo mk III i pewnie nie jeden nowszy samochód tej klasy. Fajna, mała kierownica, sprawdza sie przy bardziej agresywnej i dynamicznej jeździe. Łatwy do wyczucia samochód, dobrze trzyma się drogi. Świetne przekazanie intencji prowadzącego na koła. Rewelacyjne hamulce, ilekroć przesiadam sie z mk III, ląduję na przedniej szybie.
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Układ jezdny sprawuje się świetnie. Dobrze tłumi nierówności dróg, a na zakrętach świetnie trzyma się drogi. Nie ma tendencji do przechylania się na zakrętach. Dorzucę tu, że układ kierowniczy ze wspomaganiem chodzi lekko co bardzo przydatne jest przy parkowaniu i manewrowaniu po ciasnych uliczkach osiedla. Jednocześnie nie jest zbyt wrażliwy i na kierownicy można znaleźć oparcie dla rąk.
~chokai@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Po kolejnych 60 tys.: Parę dni temu sprawdzałem amortyzatory, przód zadziwiająco zdrowy (78% i 80%), tył trochę gorszy ale nieznacznie (różnica 9%), co jak na nasze drogi i przebieg (myślę że licznik był jednak trochę przekręcany) jest oznaką dużej solidności.Podobno za jakiś czas powinienem wymienić jakieś gumy na przegubach (?), ale ponieważ od 3 lat NIC nie robiłem więc uważam że jest ŚWIETNIE.
~wojtek
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Fajne, dość sprężyste, ale wygodne zawieszenie, skuteczne hamulce. Generalnie dobrze znosi polskie bezdroża, a w razie czego (oprócz piast) niedrogie części zamienne. Dość słabe wspomaganie - kwestia gustu - mi się podoba, bo daje wrażenie lepszego wyczucia samochodu przy większych prędkościach. Niestety przy szerszych oponach (mam 205tki) kiepsko zachowuje się w koleinach.
~P. Prałat
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
co tu ukrywać na codzień jeżdzę 18 letnim najmniejszym z mercedesów czyli 190 a mondeo tylko gdy się śpieszę lub muszę coś przewieżć i w porównaniu z mesiem ford do jest MASAKRA! i do tego ten skręt czyli średnica zawracania w granicach województwa i te stuki i te dzwięki przechodzące na całą karoserię nie wiem po co go kupiłem ale wiem dlaczego - bo jestem troszkę walnięty
~Janek P
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Ford slynie z doskonalych wlasciwosci jezdnych , zawieszenie doskonale sprawdza sie na suchej nawierzchni, trzyma sie swietnie zakretow , niezle neutralizuje nierownosci , schody zaczynaja sie na mokrym - problemy z trakcja, to normalne przy mocy powyzej 150 km i tu dochodzimy do jedynej rzeczy , ktora mi powaznie przeszkadza w tym aucie - przedni naped.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~Marcin Łapiński
Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW
Układ jezdny pozostawia wiele do życzenia .... Fabryczne zawieszenie jest masakryczne, warto zainwestować w sportowe zawieszenie i sprężyny obniżające i ustawić zbieżność na sportową ... Podnosi to komfort jazdy o 100% dla przykładu powiem że na fabryce w ostry łuk nie wejdziemy szybciej niż 40-50km/h na sportowym pewnie wchodzimy nawet przy 100km/h