Lista ocen Ford Mondeo II (455) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 613 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~viwaro
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
W SAMYM CENTRUM WARSZAWY SKOńCZYłY SIę HAMULCE - NIEPRAWDOPODOBNE, SKOńCZYłO SIę NA 300Zł KOSZTóW I KUPIE NIEPOTRZEBNYCH NERWóW I STRACONYM CAłYM DNIU - 200 KILOMETRóW OD DOMU . Skakał po drodze jak piłka pomimo sprawnego zawieszenia - koszmar !!! wszystko sprawdzone a on ściągał podczas hamowania - koszmar. umywa się do opla czy VW.
~Marcin, eMSte@interia.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Forda kupiłem tylko dlatego ze mialem poprzednika Mondeo i wlasnie zawieszenie bardzo mi odpowiadało w tym aucie...lubie jezdzic szybko a wiekszosc aut tej klasy ma belke skretna z tyłu wiec wszelkie pokonywanie zakretów powyzej sredniej mogloby sie zakonczyc wypadnieciem, nie mondziakiem. Kombi najlepiej jak jest dociązony (tesciowa na tylnim) heheh
~Dariusz
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Forda naprawdę dobrze się prowadzi zarówno po prostej jak i w zakrętach czy w ostrych łukach. Generalnie zawieszenie bardzo komfortowe i niedrogie w naprawie. Jednakowoż dość często musiałem wymieniać łączniki stabilizatora nie wiem dlaczego może po prostu ten typ tak ma. Podsumowując układ jezdny w mondeo zasługuje na 5 gwiazdek.
~Bogdan
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
To jak trzyma sie zakrętów to bajka,wszyscy zwalniają a ja mogę bez problemów znacznie szybciej.Dużo zależy od opon - teraz mam zimowe Barumy(takie sobie),ale letnie Fuldy Carat Exelero są znakomite - lepsze były tylko orginalne Continentale z którymi go kupiłem,niestety ich czas już nadszedł a cena nowych mnie powaliła.
~Łukasz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Średnio, bardzo średnio... Mam jakies problemy z układem kierowniczym. Czasami mam wrażenie, że odpada mi kierownica :) Chodzi o to, ze bardzo dziwnie czuć stan polskich dróg na kierownicy. Poza tym średnio sobie mój egzlemplarz radzi w szybkiej jezdzie po zakretach. Zaznaczam, iz amortyzatory 70%, sprezyny OK.
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
jestem bardzo zadowolony.Szczególnie przy dłuższych trasach podróżuje się komfortowo , samochód międziutko pokonuje nierówności , dziury , zakręty itp. czasami tylko przy dużych prędkościach trzeba uważać na zakrętach , bo samochód czasami traci sterowność , ale może jest to wina nienajlepszych opon jakie używam.
~Jacenty
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Prowadzi się b. dobrze. Super zwrotny mimo wielkości (lepszy niż mój drugi Punto II). Amortyzatory (oryginalne!) zmienilem po 200000 na Sachsy - ale fabryczne były lepsze (miększe). Chyba jednak zawieszenie silnika i układu jezdnego mogłoby być lepiej wyciszone -w takim aucie chyba powinno być jednak cichutko.
~Kuba, koobu@poczta.fm
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Tutaj zdecydowanie super - zawieszenie zapewnie naprawdę bardzo duży komfort, większy niż niejedna dzisiejsza limuzyna, przy jednoczesnym dobrym trzymaniu na zakrętach. Odpowiednia sprężystość (nie za duża) ułatwia skuteczne hamowanie. W słynącym z układu jezdnego Focusie zawieszenie niewiele się zmieniło - to najlepszy dowód.
~andrae
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
W tej klasie jest mistrzem. VW Passat to przy nim wóz drabiniasty. Bardzo dobre wspomaganie, Swietne własciwości jezdne. Dobrze trzyma się drogi. Mam ESP co dodatkowo potęguje te właściwości. Polecam dokupienie tej opcji zamiast kolejnych głośników, alufelg lub innych bzdetów, na te dodatki przyjdzie czas później
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~salam20
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Wygodne, miękkie zawieszenie, choć wspominam je raczej jako takie z poprzedniego Mondeo. Bardzo dobrze i pewnie auto się prowadzi, również na zakrętach. W połączeniu z dobrymi oponami jest jak przyklejony. Tutaj są założone sprężyny obniżające, stąd pewnie gorsze tłumienie niektórych dziur.