Lista ocen Ford Mondeo II (390) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arkadiusz arkbys@wp.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
nigdy mnie nie zawiódł, tylko lałem paliwko, powiem więcej, uratował mi życie, niedawno miałem wypadek, czołowe zderzenie z laguną, jestem poszkodowany, mam tylko złamaną jakąś kostkę w nodze, a samochód do kasacji
~Mr T
Sedan 2.5 ST 200 205KM 151kW
"+" za trwałe zawieszenie, "-" za szybko padające orginalne tarcze hamulcowe, szybko się przegrzewają, rada założyć tarcze Brembo, 130 tyś. padło sprzęgło, kiepskie ASO w Trójmieście, jedno naprawią drugie popsują
~mi007
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Intensywna eksploatacja (1rok, 60 000 km), bez zadnej awarii (nie liczac lozyska kola tylniego rozbitego przeze mnie o krawaznik - poslizg boczny, wymienionego w ramach gwarancji bez pyan o przyczne czy cokolwiek)
~Kainti
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
W ciągu pięciu lat w sumie jedyna poważna usterka nie związana ze zużyciem się części to pompa ABSu, jedno z tylnich kół przestało hamować. Poza tym przewody hamulcowe pordzewiały & popękały.
~marek
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
narazie jestem na etapie doprowadzania samochodu do używalności po debilu który miał go przedemną. przynajmniej w środku był w miare zadbany i blacharkę miał już chyba ronioną więc rdzy prawie nie ma.
~misio31pl@interia.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
gumowe elementy zawieszenia do wymiany raz w roku kupując części o porównywalnej jakości do oryginałów, nie ma sensu zakładać taniochy, padł aparat zapłonowy, reszta po 40tyś przejechanych trzyma się kupy
~bolo1956
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
elektryka,zawodzi chyba ze starości {ostatnio "padły" mi światła pozycyjne i oświetlenie tablicy rozdzielczej,sprawdzałem bezpieczniki...o/k,chyba coś z przełacznikiem...szybko naprawić muszę :)
~yaro33
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
sprzęgło kompletne do wymiany po przebiegu ok.170 tys.po poprzednim właścicielu -jazda w dużej aglomeracji -poza tym eksploatacja klocki,tarcze i rozrząd -finito lać,jezdzić i cieszyć się z eksploatacji
~fil22
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Zapala ,rozpedza sie jedzie i zatrzymuje jak trzeba ,reszta to tylko dodatki.Mimo wieku ,przebiegu i zaniedbań poprzedniego właściciela lub błedów w obsłudze samochód jeździ i chwała mu za to.
~matgolab@gmail.com
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Przez rok jazdy (przejechane 35000 km) po polskich, dosłownie polskich drogach, jedyne co wymieniałem w zawieszeniu to łączniki stabilizatorów i końcówka drążka. Oprócz tego ŻADNYCH awarii