Lista ocen Ford Mondeo II (390) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bart - 7.PANZERDIVISION
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Trzeba uważać na pasek klinowy, napędza wzasadzie wszystkie podzespoły. Jak poleci którykolwiek z nich to niemożna jechać. Mi padło łożysko sprężarki klimatyzacji i niemogłem jechać dopóki nie naprawiłem a przecierz klima nie zawsze jest potrzebna...
~zakochany w mondeo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Brak. Nigdy nie odmówił posłuszeństwa. Nigdy nie musiałem się martwić czy dojadę do końca trasy. W zeszłym roku w zime przy minus 20 stopniach palił bez problemu. Auto ma jeździć i mondeo jeździ. Wszystko w tym temacie.
~mstorun
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
raz pękł elastyczny przewód hamulcowy z tyłu - mały koszt dużo strachu, chłodnica klimatyzacji do wymiany + trochę spawania + nabicie - 800 zł. po 13 latach - korozja. łamiąca się mała blaszka w dźwigni ręcznego - 2 razy.
~Cyberchild
Kombi 1.6i 16V 95KM 70kW
Tylko raz musiałem skorzystać z lawety, gdy padła rolka napinająca pasek klinowy który spadł i skończyło się ładowanie/wspomaganie. Ale wymiana szybka i tania, więc tragedii nie było. Łącznie auto było "nieczynne" 3h
~Piterek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Poważnych usterek nie miałem. Jedynie tłoczek zacisków przedniego prawego hamulca był skorodowany i hamulec nie odbijał całkowicie. Jednak ta usterka nie powodowała unieruchomienia samochodu i spokojnie dojechałem do mechanika.
~Kpax
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Nie działa ABS.Zżera go korozja,progi to jedna wielka dziura,SZYBA PRZEDNIA SAMA PĘKŁA,Wymieniłem komplet hamulca ręcznego.Zderzaki to śmiech na sali.Wystarczy o coś puknąć i już pękają.Napraw zawieszenia nie liczę.
~awiann@onet.poczta.pl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Brak nawet wydech jest jeszcze oryginalny, chociaż zewnętrzny płaszcz końcowego tłumika okleiłem taśmą aluminiową tą do kominków bo przerdzewiał. Tłumik jest dwuwarstwowy i ztobiłem to ze wzgłędów estetycznych.
~moski@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
tragedia wymieniłem układ wydechowy, tarcze i klocki, amory przód i tyłł, łożyska, drążki kilka razy, przguby,sprzęgło, ponad planowo rozrząd wycieki przy 160 tys, coś zaczyna lecieć turbina wole jej nie dotykać
~Krzychu - GG 11963197
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Wimieniałem tylko prawe przednie łożysko. Poza tym, j.w., wszystkie pozostałe części, to te, zamontowane fabrycznie. Wymieniałem oczywiście rozrząd, ale to traktują jako planowany remont. Tak samo rzecz jasna hamulce i filtry.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~DJ
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
ostatnią i jedyną awarią jaka mnie spotkała to uszczelka pod głowicą, trochę bolało po kieszeni ale auto ma 200 tyś przebiegu więc nie mam do niego pretensji. Dodam że przez ponad 2 lata absolutnie żadnej awarii niespodziewanej