Lista ocen Ford Mondeo II (390) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogdan
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
Brak poważnych usterek.Poprzednim jeżdziłem od 145tys do 195tys,obecny ma na liczniku 163tys,(przy zakupie 136tys)i nic powaznego sie nie trafiło.Musiałem wymienić obudowę termostatu bo troche przeciekała,ale jest ona plastikowa i po 8 latach według słów mechanika tak się z nimi dzieje.
~ByQ
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Ja przez rok czasu, a znajomy (poprzedni właściciel) przez 2 lata nie mieliśmy ani jednej poważnej usterki, ani jednego ściągania z trasy - nic. Domyślam się jednak, że ma tu do rzeczy sposób obchodzenia sie z samochodem oraz miesiączne nakłady na \"serwis\" - jak dbasz tak masz - cały sekret.
~Bolek_kapitalista
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Zawieszenie - chyba nie na nasze drogi, potrafi się często psuć (pisałem jako drobiazgi, choć to można chyba też zaliczyć jako poważne usterki); poza tym brak poważnych usterek; rdza? samochód ma prawie 7 lat i trzymany pod chmurką i nic, żadnej rdzy, a widziałem już 5-cio latki innych marek z oznakami rdzy
~Niezadowolony
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Niestety trafiłem przy zakupie na awaryjny egzemplarz. Na początek blok silnika - naprawa ok. 1500zł. Zaczęło się od wyciekania płynu chłodniczego. Dobrze, że to było lato, bo bym dodatkowo popłynął, licząc koszt płynu. Ustalanie przyczyny usterki trwało ok. 3 tygodni.
~!
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Nie było żadnych poważnych awarii!jedyne co to padło sprzęgło przy przebiegu ok 190tys ale podobno przyszedł na nie czas:)(wymiana tarczy,dociskui wysprzęglika ok 800zł) i jeszcze jedna mała awaria a mianowicie czujnik na pompie paliwa tzw.impulsator(regenerowany 200zł)
~Giezet
Sedan 1.8 TD 88KM 65kW
wymieniłem całą skrzynię biegów z powodu uszkodzenia synchronizayora 3-go biegu. Naprawa w serwisie ok 1400PLN. Czyściłem nagrzewnicę i dwukrotnie nawalił nawiew. koszt naprawy 120PLN, ale nie w serwisie.Wymieniłem sprężarkę klimy (900PLN). Wycieki z serwa i turbosprężarki.
~solkap
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
bardzo delikatne w tym aucie jest POPMA WTRYSKOWA, wystarczy zlej jakosci paliwo (np czerwonka ) i mozecie byc pewni zatarcia pompy a kosztowalo mnie to 3 tyg.szukania pompy i koszt 900zl + wymiana 400 zl ( nie mowiac juz o pelnym baku tego scierwa ktore trzeba bylo zniszczyc )
~mysiak20
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Hymm,pompa paliwa (lukas) musialem uszczelniac pekla mi szyba czolowa i pompa abs byla padnieta ale oprucz szyby to z tymi usterkami go kupilem wiec nie wiem czy to akurat usterka nazwac,przynajmniej zrobilem cala hamownie na nowo:) wiem czym jezdze:)
~janek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Do przebiegu 363000 km brak, jedynie to wymiana regulatora napięcia koszt to 80zł u zaprzyjaznionego elektryka. Migająca kontrolka napinaczy pasów ale wystarczy rozpiąc kostke pod siedzeniem przeczyścić i na pół roku spokój z miganiem.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~kkrzysztof
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
Szykuje mi się wymiana sprzęgła, a z tego co się dowiaduję nie jest to tania wymiana: sama robocizna waha się między 400 z 500zl, plus cena sprzęgła między 500 a 750zł w zależności od firmy. Poza tym jak na razie reszta chodzi bez zarzutu.