Lista ocen Ford Mondeo II (390) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piter
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
+silnik ok +zawieszenie ok +trakcja, jazda ok -korozja karoserii, miejscowa -duże problemy z automatem ostatnio- dopóki jeździł, było cudnie. pojawiły się koszty. duże.
~viwaro
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Poważne usterki .... nie dałem mu szansy się poważnej zepsuć zanim się zepsuł (po 4 holowaniu) sprzedałem niewdzięcznika. AWARIA HAMULCOW POD HOTELEM MARIOT - 200 KM. OD DOMU !!!
~maki
Sedan 1.8 TD 88KM 65kW
Sprzęgło wysiada, niedawno padła pąpa wodna, regenerować musiałem też pompe wspomagania, zaczyna kapać z pompy paliwowej. Jak coś tylko naprawię zaraz pokazuje sie coś następnego
~m@rcin
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
slabe przewody wodne pekaja i ztego dwa razy uciekl mi plyn z chodnicy i go przegrzalem i musialem wymieniac uszczelkie pod glowica a to jest naprawde kosztowne
~Y@Qp
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
na gwarancji było kilka poważnych usterek... teraz spokój... (167000km)... ostatnio padł skraplacz od klimy...bolało!! ale to raczej dlatego że auto trochę stało...
~murdario
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
to mój pierwszy używany samochód i nigdy mnie nie zawiódł na żadnej trasie czy przy -20 C w zimie. uważam, że regularny serwis był tego najważniejszą przyczyną.
~sleone@wp.pl
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
poszła cewka zapłonowa (odrazu holowanie bo nic się nie zrobi), po wymianie na nową(autoryzowany serwis) po tygodniu znowu to samo :( aż z lękiem czekam do następnego tygodnia
~Tomi (mayday_5@o2.pl)
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
wymiana pompy od wspomagania (gwarancja), wym amortyzatorów tylnych (gw), wymina linek od biegów (gw) i wymiana zaworów wylotowych po pęknięciu napinacza paska rozrządu (1200 zł)
~salam20
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
W zasadzie brak. Do tej pory wymieniałem tylko rozrusznik, auto mam 1,5 roku. Gdzieś uciekał płyn chłodzący, ale nagle przestał i jest ok od 1,5 miesiąca.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~ChuckJack
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak narazie brak jakich kolwiek usterek. Przednie zawieszenie będzę musiał wymienić za jakieś 10-20 000km, ale to normalka przy tak starym samochodzie.