Lista ocen Ford Mondeo II (390) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 678 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~1125marcin@wp.pl
Hatchback 1.8 TD 90KM 66kW
Przy ok 180 000km zatarła się panewka na trzecim korbowodzie, wieczne wycieki oleju z pod głowicy (dwukrotnie wymieniałem uszczelke). Chamulec ręczny nigdy niedziałał choć jest samo regulacyjny.
~mariusz32 mariandl@o2.pl
Sedan 1.8 TD 90KM 66kW
ciagle wymieniam gumy na łacznikach i stabilizatory jezdze do pracy po dziurach wiec nie ma sie co dziwic ale amortyzatory to super trzymaja przez rok mam 78%.rdza na nadkolach mankament fordów
~mx31@o2.pl
Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW
Poprzedniemu właścicielowi padła skrzynia. Naprawił w porządnym warsztacie i nie było problemu. Jednak awaria była spowodowana niefachową obsługą w serwisie... Poza tym nic się nie działo
~Luka
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nie stalem nigdzie bezradnie na trasie, pilnuje przegladow i w zamian sie nie martwie. Wymienialem sprzeglo, ale bylo jeszcze oryginalne fabryczne wiec przy 180K km nalezalo oczekiwac ze w koncu sie podda.
~Tomek HH
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
-gumowe elementy zawieszenia (ale to wina naszych cudnych dróg) -pojawiająca sięrdza pod lakierem na słupkach bocznych i na wewnętrznej stronie tylnych drzwi -wymiana żarówek i wycieraczek:)
~Łukasz
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Jeśli "poważną" można nazwać pękniętą linkę od gazu, to miałem jedną usterkę przez rok. Koszt 120pln. W sumie to ta usterka mnie unieruchomiła, zatem faktycznie - może być to poważna usterka.
~krisswr@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
brak z tym że kupiłem auto ze Szwajcarji niedawno i jest cholernie zadbane w środku wygląda jak by niedawno wyjechało z salonu szok!!!!!! przebieg 175000 serwisowane cały czas w serwisie forda
~Ziggy
Sedan 1.8 i 16V 112KM 82kW
Silnik bierze olej podobno to standard w Zetecach. Ja na remont silnika (min,.. zawory, regeneracja głowicy, i masę innych rzeczy wydałem kilka tys. PLN). Niezliczona ilośc remontów zawieszenia.
~Fryc
Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW
Samochód jest totalnie bezawaryjny. Pomijając klasyczne dla Fordów usterki jak ciąaaagle rdzewiejące tłumiki (można je wymieniac na okrągło) oraz co pare lat awaria silniczka krokowego.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II
7,6
9,5
11,5
~lukasl
Kombi 2.0 i 130KM 96kW
wymiana tarczy sprzęgłowej po 200000 km była niestety konieczna również padło coś w podciśnieniach nagle stracił moc i koniec laweta pięć stów mnie to kosztowało