Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (263) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sylsam@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Na razie brak poważnych usterek. Denerwujące jest \"bujanie się\" lub \"falowanie\" silnika na wolnych obrotach: od 800 nawet do 1300rpm, tak jakby silnik się z czymś mocował. Pojawia się zwłaszcza, gdy silnik jeszcze nie ostygnie (ma jakieś 70 stopni) i rozpoczyna się jazdę miejską. Czasami towarzyszy temu migotanie oświetlenia deski rozdzielczej. Może ktoś zna przyczynę? Proszę o maile sylsam@poczta.onet.pl
~andriu_67@o2.pl
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
tutaj jest gorzej ale może to wina egzemplarza który zakupiłem bez wnikliwej kontroli, w ciągu 1 roku wymieniłem poduszkę silnika, pompę wspomagania kierownicy, kompletne sprzęgło (dwumasa) koło pasowe dwumasowe, napinacz, rolki, niepotrzebnie przez \"fachowość\" mechanika sprężarkę klimy.Teraz mam kłopot z niedoborem mocy w pewnych zakresach obrotów i pewnie padł jakiś czujnik i oby nie turbo.
~KRZYCHU303
Kombi 1.8 16V 130KM 96kW
Sprawdzałem u innych użytkowników tego modelu FORDA MONDEO MK3 i chyba "ten typ tak ma" : - wyraźne ślady pęknięć na kierownicy auta - dokładniej na poduszce powietrznej kierowcy - jakby poduszka była wystrzelona ...? A nie była w 100% - Świszczy wiatr przy prędkości powyżej 60 km/h w tylnych lewych drzwiach - za kierowcą . ( Auta wszystkie bezwypadkowe )
~pawel pik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
auto jest bardzo wygodne, dobrze skreca i naprawde fajnie sie zbiera, a jak powiedzial moj kolega ze ford naprawde zapierd..... wczesniej mialem golfa 3 tdi,bmw 3diesel, audi 98 a4 diesel, renault 01 dci, meganke 06dci, sharan, golfa 4tdi, nie chwalac sie jakies przezycia byly ale ten ford jest wart ceny, nie sluchac straszenia innych wszystko sie psuje pozdrawiam
~Mitumolek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
mogłoby być zdecydowanie mniej: komplet świeć żarowych 200 zł + robocizna 50 zł; alternator (zamiennik) 350 zł + robocizna 120 zł; rura (turbo-silnik) 400 zł + robocizna 30 zł; komplet (tarcze, klocki) 1000 zł; komplet (2x rolka napinająca, 2x rolka prowadząca, pasek) 1000zł + robocizna 150 zł; akumulator 350 zł; wymiana oleju + filtry oleju paliwa i powietrza 300 zł;
~awszerszen@wp.pl
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
hm.... w tym roku (2009) poprawie dwóch latach (20 miesiącach) użytkowania 1 stycznia koło dwu masowe, dało o sobie znać że istniej a nawet inaczej, bo dawało o sobie znać od poprzednich wakacji, a teraz stwierdziło ze koniec i nie zadziała nigdy więcej i że domaga się wymiany. Więc zostało wymienione..... razem ze sprzęgłem, bendyxem, wysprzęglikiem, koszt naprawy 3,5 tyś zł.
~alan
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Przez okres 3 lat co roku musiałem wymieniać pompę wodną taki urok ale silnik i jego wyryski to porażka inżynierów forda o wiele lepiej jest wybrać ta starszą jednostkę TDDI 115KM jest niezawodna w zimie przy minusowych temperaturach do czasu rozgrzania silnika bardzo nieprzyjemny metaliczny odgłos pracy silnika ale jest to spowodowane problemami z wtryskami
~Yachoo23
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Masarka !!!!!! tylne zawieszenie wielowahaczowe padło po 180tys km, a że wahaczy jest 6 na koło ceny od 200 do 650zł za sztukę, zamienników nie ma, Koło dwumasowe rozsypało się. Pompa wysokiego ciśnienia umarła razem z wtryskiwaczami. Oczywiście popadały mi. czujniki od położenia wałka rozrządu itp. Usterkowość silnika TDCI jest niewiarygodna
~Artur
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Dwa razy całkowicie odmówił posłuszeństwa. Pierwszy razoszły wtryski, drugi alarm. Kilka razy wymieniano napinacze rozrządu. Klima zalała wykładzinę podłogową samochód stał w serwisie tydzień. pękł wąż od turbiny ( nie objęty gwarancją naprawa 600 zł. Rdza na drzwiach i progach. Wymiana przełącznika wycieraczek (trzy wizyty w serwisie)
~Radek T.
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Remont silnika (4000 pln) - kto czytał fora i naprawdę poważnie interesował się tematem, ten wie, że ford dał ciała z pierścieniami tłokowymi w tym silniku i prędzej , czy później każdy egzeplarz zacznie brać olej. Ja zrobiłem remont silnika z wymianą pierścieni i mam spokój, ale 4 tysiące za tą przyjemność musiałem zapłacić.
Ford Mondeo III Kombi