Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (263) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tgospo
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Fatalne wtryskiwacze. Złodziejskie ceny w serwisie. Bandyckie ceny części i polityka eliminowania wtórnego rynku powoduje że należy raczej zastanowić się nad zakupem Forda. Osobiście drugi raz nie kupię.
~p.wasak@kursor.edu.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
jeden wtrysk, dwie końcówki drążka kier., koło dwumasowe (koszt razem ze sprzęgłem 2300PLN) po 116 tys.km trochę za wcześnie ale przejechałem się z przyczepą campingową na Węgry i chyba mu zaszkodziło
~Kazik
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Regeneracja alternatora i wymiana kompletnego sprzęgła. Ale z racji wieku i przebiegu nie mogę mieć pretensji. Poza tym wyłącznie wymiany eksploatacyjne. Nigdy nie zawiódł w drodze
~whisstler
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Typowo eskploatacyjne: - lożyska - sprzęgło + dwumasa Typowo usterkowe: Pompa wody/wspomagania. Pęknięta rura dolotowa turbiny. Koszt nowej około 300zł, używane za około 100zl.
~Maniek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Wspomniany wcześniej remont silnika z winy niepoprawnie zamontowanej i regulowanej instalacji LPG oraz wysypany 1-szy bieg w skrzyni przez częste ciąganie przyczep.
~lemmy
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Jak już pisałem wcześniej regeneracja wtryskiwaczy i czyszczenie EGR, ale to można by powiedzieć, że to norma w nowoczesnych turbo dieslach. Nie był to jakiś ogromny koszt
~Tylko nie TDCI 2.0 :)
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Standard: wtryskiwacze, pompa, turbo, dwumasa, czyli podstawowy pakiet za 8 000PLN jaki trzeba zrobić w aucie które ma przebieg powyżej 200 000 km, te Diesle są fajne jak są nowe :)
~przemo 74
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
zaraz po kupnie wymieniłem dużo.przeguby półośki podpore półośki łożyska kół z przodu wachacze tył amory tył sprężyny tył.Myślę że chyba poprzedni właściciel trochę olewał samochód
~Maślana
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Uszkodzony zamek centralny, brak mocy + kopci na 2-gim biegu w okolicach 3000-4000 tyś obrotów. Falowanie obrotów + coś z alternatorem. Poprzedni właściciel bardzo nie dbał o samochód.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~przecin11
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Oprócz dwumasy którą trzeba wymienić po mniej więcej co 140kkm to na razie żadnych poważnych usterek. Przez rok zrobiłem około 20 tysięcy i tylko olej wymieniam.
Ford Mondeo III Kombi