Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (263) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mariusz45
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Fatalne auto jeśli chodzi o awaryjnosc, byc moze to dotyczy tylko mnie ale nie sądze. Najpowazniejsza usterka to wtryski, później był rozrusznik, półoś prawa, pompa wspomagania układu kierowniczego no i korozja dolnych krawędzi drzwi
~Nestor_2005
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
TDDI kupiłem ze względu na niezawodność. Łańcuch rozrządu i zwykła pompa wtryskowa. Do dziś nawet dymka nie puszcza nawet na zimnym silniku. Całe reszta funkcjionuje OK. Wymiana łożysk tylnich kół (piast), ale po 150tys uznałem to za normalne.
~Bolek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Mimo, że to model po lifcie od spodu widać troche rdzy. Jestem tym bardzo rozczarowany, ale jak patrzę dookoła to widać, że to raczej norma. Nie rozumiem co robią ci producenci. Żeby Mazda 6 rdzewiała, albo Mercedes. Chyba tylko Audi trzyma tu poziom.
~Andrzej
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
No to tak: non stop problemy z klimatyzacją, wymieniony już blok silnika, problem z wtryskiwaczami, zepsuł się wiatrak w silniku i wzrastała temperatura na czerwone pole po włączeniu klimatyzacji, zepsuło się sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki.
~Klarek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Usterki których bym się nie spodziewał:(w tys km) 116 - wymiana łożysk i jakiejś łapki przy paku klinowym 120 - wymiana koła dwu masowego bo strasznie hałasowało A tak to wymiany eksploatacyjne zgodnie z instrukcją obsługi i na oryginalnych częściach.
~wojtek_1970@o2.pl
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
po 180 tyś km:koło dwumasowe, wtryski, czekam na pompę paliwa i turbinę. tragedia. problem wtrysków komputer \"załatwiał\" przez redukcję mocy lub odcięcie paliwa. Szczególnie niebezpieczne że działo się to wczasie przyspieszania (np wyprzedzając tira).
~Bejtur
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Jeśli ktos tankuje na dobrych stacjach to problemu nie ma, ale jeśli ktos tankuje paliwo jakościowo słabe musi sie liczyć z wymiana wtrysków oraz pompy jest to wielki minus tego silnika, ponieważ Mondeo ma bardzo czuły układ paliwowy
~b.iwaniak@wp.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Podejrzenie złego działania pompowtryskiwaczy. Być może w przyszłości czeka mnie wymiana lub naprawa. Narazie obserwuję. Podczas ostatniego tankowania (zawsze tankuję w ORLENIE ON z Vervą) dolałem STP do zbiornika i będę obserwował zachowanie silnika.
~pcegla
Kombi 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
dałbym 4,5 - Auto nigdy nie zawiodło na dłuższej trasie, miałem dwa problemy - raz wystraszyłem się cykania pod maską, okazało się to typowym problemem odkręcających się wałków rozrządu. a drugim razem padł wtryskiwacz LPG ;)
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi
7,3
10,4
12,9
~Bob83
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
- usterki standardowe: tj: wtryski oddane do regeneracji (700zł sztuka x4) +wymiana filtra paliwa. Geometria turbiny zatarła się regeneracja z wymianą, zmianą oleju, filtra oleju (1500zł) Dwumasy się nie doczekałem (na szczęście)
Ford Mondeo III Kombi