Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (263) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Teraderra
Kombi 2.2 TDCi 155KM 114kW
Przez okres użytkowania nie zdarzyły mi się żadne niepokojąco-drogie usterki. Jedynie wymiana modułu wentylatora klimatyzacji (używany komplet 200,-zł.) oraz gumowy wąż turbo nowy w serwisie 240,-: allegro 80,-)
~tupac23
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
na początku turbina zalozyłem nowa okazało sie po odpaleniu ze urwało dwumasa po zrobieniu dwumasa okazało sie ze przy uszkodzeniu turbiny olej nie został sprezony i ugieło korbowód. ogolnie samochód jedna wielka porazka
~Tomek P
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Długa historia: wtryski, przegub, sprzęgło, dwumasa, sprężarka, przewody klimy, rozrusznik, drążki. Nie licząc eksploatacyjnych: tarcz , klocków, oleju, filtrów, jest tego tyle, że 2 to daję z sympatii do marki po Focusie.
~jaro77
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
nie trwałe łożyska kół,koła zamachowe dwu-masowe,tylne wahacze poprzeczne,,kolektor ssący-przepustnice od recyrculacji powietrza,mało zamienników,orginalne cześci są drogie w porównaniu do innych aut, cewki zapłonowe
~yozi
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
mam go od 5000 a juz poszły swiece zarowe, wtryski a dzis jakis (abgazwentyl) no jak narazie to wszystko skonczylo sie odcholowaneim do warsztatu (ale tłumaczy mi kolaega ze jak to juz wymienie to bede smigl i smigal)
~maciek@kolorgraf.com.pl
Kombi 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
w moim aucie rdzewieją drzwi. przez te kilka lat w sumie były lakierowane 3 razy. obciach i dodatkowo mądrzy panowie i jeszcze mądzejsze panie z fordz twierdzą, że wszystko jest ok. z tego co wiem, to typowa usterka.
~dominik były własciciel forda
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
najczestsze usterki to kolo dwumasowe, turbosprezarka oraz wtryski za wymiane tych trzech czesci spokojnie kupimy 10 letnie mondeo w benzyniaku ktory nie posiada tych wszystkich elementow
~LG
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Poszło: dwumasa łożysko sprzęgła (wymieniane razem z wysprzęgnikiem) tylne łożyska oba.. (łożysko z piastą i czujnikiem ABS-u więc drogie) ciągłe drżenie o wtryski (chociaż moje chyba były naprawdę ok)
~Marek
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Dużo osób narzeka na wtryski ale tankując tylko dobre paliwo na porządnych stacjach naprawdę można na nich dużo przejechać. Dwumasa również nie stanowi problemu jeżeli nie będziemy nim mocno zrywać.
~krystian110@wp.pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Długo go nie mam, ale nic poważnego nie było, trzeba lać dobre paliwo, bo słyszałem, że siadają wtryskiwacze, a to jest droga rzecz. Nieciekawe blachy- rok 2003 a ranty drzwi już rdzewieją, ale ten typ tak ma.
Ford Mondeo III Kombi