Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (263) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 232 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szakul80@interia.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
ABSOLUTNIE żadnych poważnych usterk nie odnotowałem. Wszystkie tzw.poważne usterki czyli np.:padające dwumasy ,wtryski itp. są to usterki typowe dla nowoczsnych diesli niezależnie od marki. Sprzęgła muszą przenosić coraz większe moce i momenty obrotowe,wtryski działają pod coraz większym ciśnieniem i podają coraz precyzyjniejsze dawki paliwa. Dlatego powinniśmy bardziej niż kiedyś za czasów Mercedesa w124 D. przywiązywać wagę do tego co...
~kitustrak
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Tym samochodem przejechałem już 20.000 km. Jak na razie - odpukać, nic się nie sypie. Zaznaczam jednak, że kupiłem go w komisie przy salonie Forda, gdzie cały czas był serwisowany. Poprzedni właściciel był zmuszony wymienić koło dwumasowe i sprzęgło. Więc jednak... Co do osławionych wtryskiwaczy - ani mój poprzednik ani ja nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. Lać dobre paliwo (Shell V-Power, BP Ultimate, Orlen Verva), co 5.000 km dolewać...
~Ya
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Już pisałem o sprzęgle i kole dwumasowym więc nie będę się powtarzał. Lubi się popsuć rozrusznik - u mnie padł bendinks ale problem w tym że właściwie jedyna część do rozrusznika to... cały rozrusznik. Padła mi też turbosprężarka - podobno jest to normalne po 200 tys. km. Lubi też pękać rura powietrza do turbo - objawy są takie że kopci, spalanie rośnie do 13-15 l. a przyspieszenia nie ma. Koszt niewielki tylko trzeba dobrze zdiagnozować.
~bialy0503
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Tu też nie jest źle.Nie działający hamulec ręczny,stukający tylni amortyzator,nie działająca klima.Rdza na krawędzi dachu przy przedniej szybie i na krawędziach dolnych wszystkich drzwi.Koniecznie do wyposażenia auta dokupić szpachel i lakiery,bo można zbańczyć.Trzeba uważać przy odkręcaniu świec żarowych,bo ukręcają się.Popsikać wd-40 lub czymś podobnym i poczekać parę minut.Ja już jedną mam ukręconą.Ale przy -18 na trzech odpala dobrze.
~tomkar
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Przed zakupem naczytałem się o wtryskach i podchodziłem do zakupu z \"lekką dozą nieśmiałości\". Przez rok zrobiłem ponad 20 tys. km i jest OK. Staram się lać paliwo z wyższej półki w stacjach sieciowych (może dla uspokojenia sumienia) i jakiś środek do czyszczenia / konserwacji wtrysków mniej więcej co 5 tys. km. Przez takie podejście do tego diesla opinię piszę dopiero teraz. Mam nadzieję, że się w najbliższym czasie nie wysypie:)
~Phoenix1@op.pl
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
katastrofa z silnikiem. Zaczyna sie od wymiany wtryskiwaczy. Pozniej sie okazuje ze to pompa niszczyla wtryskiwacze i tez ja wymieniaja przy okazji nasteny raz wtryskiwacze. Agregat klimy. Eksperymenty z wtryskiwaczami skonczyly sie koniecznoscia wymiany bloku silnika bo sie zrobily dziury w tlokach:). Na koniec pekla glowica. Wniosek jeden Ford nie umie robc silnikow diesla. Podobno w nowym mondeo stosuja silnik Peugota. To jest dobry pomysl.
~lukracer
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Dwumasa i sprzęgło wymienione po 140 tys. km, choć po 110 tys. km już było słychać. Drugi komplet po 120 tys. km wciąż żyje. Osprzęt silnika (koło pasowe, napinacz paska i rolki) wymienione 2 razy. Wspomaganie kierownicy (pompa) też 2 razy regenerowana. Maglownica też wymagałaby wymiany. O dziwo wtryskiwacze wciąż żyją (choć oczywiście samochód kopci) i turbina też. Korozja blachy to masakra! Rdzewieje cały!
~Gero
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Co pamiętam: * padł jakiś czujnik położenia wału (nie pamiętam jakiego), wymiana 200. Auto było niezdolne to jazdy - stanęło na środku ulicy. To był jedyny taki przypadek. * lipne polskie serwisy który nie wymieniają drzwi na których pojawią się ślady rdzy (naprawiają to). Co 2 lata do ASO na usuwanie śladów korozji na drzwiach... lipa. * nie miałem problemów z wtryskami (lałem zawsze BP Ultimate) * raz wymiana dwumasy
~Prezident
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Moja najpoważniejsza usterka jak na razie, to pewnie przez wielu właścicieli diesla nagle paląca się \"sprężynka\" i nagły strach, że do wymiany wtryski, natomiast okazało się że to jedynie filtr paliwa. Przy okazji sprawdzono mi wtryski i wiem że działają bez zarzutu, więc i opinia że lecą jest na wyrost. Nie będę oryginalny, ale dokładnie sprawdza się opinia, że samochód jest tak mało awaryjny jak bardzo o niego dbamy.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~funkyboss
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
W trakcie 2,5 letniej eksploatacji (45 tyś. km) doszło u mnie do następujących usterek: pękł elastyczny przewód hamulcowy przy tylnym kole (niebyt przyjemna sprawa), przednie amortyzatory, sprzęgło kompletne, przegub zewnętrzny lewy, tarcze hamulcowe/klocki hamulcowe, linka ręcznego, wycieki z układu chłodzenia, wycieki z silnika i skrzyni biegów, układ wydechowy, korozja na tylnych błotnikach i tylnej klapie,
Ford Mondeo III Kombi