Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (329) - Silnik

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~funkyboss
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silnik TDDI charakteryzuje się tym że w przeciwieństwie do common rail jest mało wrażliwy na jakość paliwa i praktycznie bezawaryjny a w razie co naprawa będzie o wiele tańsza - to na plus. Jeżeli chodzi samą pracę silnika to jest dosyć głośny. 115KM to może się wydawać niewiele ale spory moment (w porównaniu z silnikami benzynowymi podobnej mocy) powoduje że silnik jest bardzo elastyczny i nie ma problemów z wyprzedzaniem. Aha liczne wycieki...
~aprox99
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Dynamiczny i oszczedny.Strasznie awaryjny,Dudnienie kola pasowego ma kazdy jeden,tylko gluchy tego nie slyszy albo nie wie o co chodzi.Wtryski absolutnie do dupy,wymiana 1500€.psuja sie regularnie.Po co mi super auto jek silnik to zlom.nie radze nikomu kupowac bez gwarancji bo potem placz i zgrzytanie zebow a forum:Fordklub.pl jest pelne pytan co zrobic i za ile?gdyby silnik byl inny to najlepszyamochod jaki dotychczas mialem.
~aprox99
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
super samochod gdyby nie awaryjny silnik,
~Marek
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Nieszczęsny silnik. Ciągle coś klekocze, ciągle się dławi, ciągle prycha. Mocy żadnej. Gdy w samochodzie jedzie 4 osobowa rodzina (2+2) nie daj Bóg dojdzie jeszcze bagaż to pod górę lepiej byłoby chyba wysiąść i go pchać. Nie rozumiem jak można do takiej wielkiej landary pakować tak słaby silniczek. Spalanie nieadekwatne do mocy którą ten silnik oferuje. Gdy zatankuję go do pełna rezerwa załącza się po przejechaniu 550 kilometrów.
~Radek T.
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Kto czytał fora i naprawdę poważnie interesował się tematem, ten wie, że ford dał ciała z pierścieniami tłokowymi w tym silniku i prędzej , czy później każdy egzeplarz zacznie brać olej. Ja zrobiłem remont silnika z wymianą pierścieni i mam spokój, ale 4 tysiące za tą przyjemność musiałem zapłacić. Poza tym, nie jest to demon prędkości. Jeśli ktoś ma możliwość wyboru, niech wybierze 2.0, jest lepszy pod każdym względem.
~kitustrak
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń do dynamiki. Oczywiście silnik nie da satysfakcji rajdowcom, ale zapewnia płynne przyspieszanie bez efektu \"dziury\". Zapas mocy jest wystarczający by zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas wyprzedzania. Do szybkiego ale rozsądnego podróżowania ten silnik daje 100% satysfakcji. Mogłby być odrobinę cichszy, ale tragedii nie ma - można swobodnie rozmawiać nawet przy prędkościach rzędu 150km/h.
~Marcin Wolsztyn
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Czasami nie naprawde zaskakuje mimo ze to tylko 115KM moje poprzednie auto tez tyle mialo ale jezdzi o niebo lepiej. Pozatym spalanie jak na taka wielkie auto jest zadowalajace jesli ktos ma lekka noge to naprawde taniutko bedzie jezdzil. POczytajcie rozne fora ja mam wersje TDDI podobno w starszych TDCI wtryskiwacze czesto padaly. Dlatego tez zdecydowalem sie na starsze rozwiazanie ale bezpieczniejsze moim zdaniem.
~fordzik
Kombi 2.2 TDCi 155KM 114kW
Słychąć go tylko na postoju, ale jak się ruszy to pracuje jak bęzyna ! Na wyższych obrotach ma ekstra dżwięk ! Niesamowite przyspieszenie (wciska w oparcia siedzeń) i to praktycznie na każdym biegu byle mieć powyżej 2000 obr/min ! - SZOK ! Elastyczność - niesamowita ... ! Ostatnio na 5 przejechałem z pod pracy do domu 25 km po mieście (oczywiście jak ruszałem to wrzuciłem 1 no i miałem farta na światłach) ! ...
~ślimak
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
panewki lubią się obracać, przy gazie wypalanie gniazd zaworowych, przy poważniejszej awarii silnika warto poszukać słupka używki, nie warto remontować. w dobrym stanie silnik do około 200 tys nie powienien ani kropli oleju jeść. radzę zalać mocniejszym olejem np. 5w50 i nie tylko wymiana filtrów, ale czyszczenie smoka raz na jakiś czas. rozrząd na pancernym łańcuchu - można o nim zapomnieć
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi
7,3
10,4
12,9
~Mateusz MOdrzewski
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Osiągi tego 130 konnego diesla są naprawde imponujące.180KM/H to żaden kłopot.Przyspieszenie fantastyczne,wciska w fotel.Gdy silnik jest zimny trochę głośny,ale po rozgrzaniu ok.Napewno jest cichszy od PasataTDI.Gdy się przekracza 150km/h trochę robi się głośny,słychać powiew wiatru i odgłosy opon.6 biegowa skrzynia jest fantastyczna,temu samochodowi naprawdę jest potrzebny ten bieg.