Lista ocen FSO Polonez Caro 1.6 87KM 64kW 1993-1997 (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Caro 1.6 87KM 64kW
Duże rodzinne auto. Bagażnik może płytki jak na taką dużą furę, ale mozna go załadować podach, jak się wywali deski osłaniajace. Wziłem nim łóżka, szafki, wózki, 1 tonę materiałów budowlanych (siadł na glebie jak bolid). Samochód jest zaskakująco niezawodny, pomijając drobiazgi typu awaria klamki, cięgła ciepłego powietrza, sprężyny gazowe klapy bagażnika itp. Rdza szamie głównie drzwi. Awarie wynikają głównie z żywotności podzespołów, jak w...
~wagru
Caro 1.6 87KM 64kW
Do powaznych usterek mogę zaliczyć awaria ręcznego hamulca,który zacisnął się do połowy i trzeba się było pyrkolić z ostrym piszczeniem przez pół miasta i raz rozkraczył się z powodu awarii wtrysku. Jednak muszę powiedziec,że generalnie jest ok. Samochód był 9 razy nad morzem (500 km w jedną stronę) i nigdy w długiej trasie nas nie zawiódł.
~sulechowska@wp.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
Po 8 latach wymiana sprzęgła i jedna cewka, po 10 latach podstawa cewek (używana 70 zł, nowa 300 zł), po 11 latach katalizator za 350. Co 3 lata któryś tłumik do wymiany za kilkadziesiąt złotych. Silnik niezawodny przez 250 tys. km....
~lskx
Caro 1.6 87KM 64kW
2x padła pompa paliwowa. Przez 2 lata zrobiłem nim 40tys km i tylko raz mnie zawiódł - koło domu akurat. Padał deszcz, wjechałem w kałuże i bum. Musiał wyschnąć na parkingu, żeby go ruszyć następnego dnia. Tak, to auto niezawodne
~Łukasz
Caro 1.6 87KM 64kW
Stał tylko jak akumulator się rozładował (brak ładowania), wymieniłem regultaor napięcia za 33zł i gra :) Ogólnie może popsuć się dużo, ale zawsze się nim gdzies dojedzie. kilka tras po 500-600km i bez zarzutu.
~Darek
Caro 1.6 87KM 64kW
Jazda autem była jak loteria, szansa na dojechanie do celu dłuższej wycieczki niż jakieś 200 km była mizerna, powiedzmy jak trafienie 3 w totka, czyli zdarza się ale nie zawsze:-P
~zielak70
Caro 1.6 87KM 64kW
Moduł zaplonowy, tylni most, generalny remont silnika ( po nim bezawaryjnie), pompa paliwa, sonda lambda, silniczek krokowy, szczotki alternatora, bendiks, stacyjka.
~Paszak
Caro 1.6 87KM 64kW
mój polduś jest rewelacyjny nigdy mnie nie zawiódł, naprawde nigdy zawsze odpalal kiedy chcialem nigdy sie nie rozkraczył na drodze jestem z tego auta naprawde dumny
~kaczor_19@tlen.pl
Caro 1.6 87KM 64kW
Jedyna poważna usterka z jaką się spotkałem to uszkodzenie mikrokomputera sterującego silnikiem. Zdarzyło się to 7 miesięcy po wyprodukowaniu i zostało usunięte w naprawie gwarancyjnej

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~W
Caro 1.6 87KM 64kW
Tutaj również nie jest źle. Sprawy grubszego kalibru to wymiana sprzęgła, simeringów i chłodnicy. Często lubi się natomiast przepalać układ wydechowy.
FSO Polonez Caro