Lista ocen Honda Accord VII Kombi (103) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~donmikolajek__1
Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
dla mnie rewelka i tak nie place za paliwo bo to zajecie mojej firmy:) ale kontroluje najwiecej spalila mi okolo 10 ale tu byl but 200 i ciagle przyspieszanie i hamowanie. na trasie szczecin-rotterdam-szczecin okolo 1800km to spalila mi w jedna strone 6.5l przy jezdzie 130-140 a spowrotem przy 140-160 to okolo 7.3l to dobry wynik przy 3 osobach i zaladowanym autem na wul (wyjazd sluzbowy z narzedziami do maszyny)
~donmikolajek
Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
powiem ze zostale zaskoczony spalaniem przy spokojnej jezdzie na trasie spalil mi ok. 6litrow. po miescie nie powiem gdyz jezdze tylko w trasie, raz mialem bardzo duze spalanie ale tylko dlatego ze auto weszlo w tryb serwisowy (od pol roku nie kontroluje spalania gdyz firma placi za paliwo)..:), przeglady nie zabijaja tylko trzeba znalesc dobrego mechanika ktory zaopiekuje sie wasza hania
~jaxson
Kombi 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
10-12 litrów przy \"normalnej\", mieszanej jeździe, przy 190KM i automatycznej skrzyni biegów to moim zdaniem wynik całkiem niezły. Manual pewnie pali o 2 litry mniej. Problem w tym, że łatwo uzyskać maxymalne spalanie na poziomie 16 litrów jeżdżąc dynamicznie, a stosując się do zasad eko drivingu nie da się zejść poniżej 10. Rekord w trasie przy spokojnej jeździe 9 litrów na 100.
~amerik
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Zużycie paliwa po przejechaniu 1000 km (zima): miasto-10,0l/100, poza miastem 7,6 l/100, ale przy 90 km/h , bez zrywów i wyprzedzania było ok. 6l/100. Zmienianie biegów zgodnie ze wskaźnikiem (up/down) stwarza oszczędności, ale daje ograniczone pole manewru do dynamiczniejszej jazdy. Zgodnie z sugestią wskaźnika obroty nie przykroczyłyby 2000 na każdym biegu, o co jest b. trudno.
~Użytkownik Hondy
Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Naprawy i wydatki eksploatacyjne nie kosztują fortuny. Na rynku jest dostępna spora ilość różnych zamienników, które dobrze się sprawdzają. W niedalekiej przyszłości zabieram się do poważniejszych napraw (regeneracja turbiny, wtryskiwaczy oraz wymiana sprzęgła i w razie potrzeby "dwumasy"). Być może wtedy moja opinia ulegnie zmianie. Na razie jest ok :)
~szymon.kubas@mappolska.pl
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Ceny przeglądów w normie, natomiast części zamiennych - zgroza. Tarcze hamulcowe przód - chyba po 600 zł za sztukę, roleta przestrzeni bagażnika -2000 zł. Następnym razem też Accord, ale w deaslu. Spalanie wysokie, na trasie przy autostradowych 180 - 15 litrów, w mieście 12. Przy bardzo spokojnej 80 km/h jezdzie nigdy mi nie zszedł poniżej 8 litrów
~Bogdan3
Kombi 2.4 i-VTEC 16V 190KM 140kW
Lubi popalić, ale przy spokojnej jeździe auta z podobnymi silnikami biją Hondę na głowę. Najmniejsze zużycie wyszło około 6.5 przy stałej prędkości 90. Najwieksze po zatankowaniu na pewnej stacji Orlen - 14 na autostradzie przy prędkości 140????. Na normalnym paliwie schodzi do około 9. Po zatankowaniu 98 około 9.5 do 10 spalała przy 170 - 180
~Przemek Książek
Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Przyzwoicie, z jedną uwagą - ten silnik żre olej jak szalony i co ciekawe w serwisie twierdzą, że tak ma być. Do kosztów eksploatacji trzeba doliczyć koszt dolewanego oleju (około 1 litra na 10 000 km) wysokości około 120 złotych, które trzeba wydać między przeglądami. Chyba że ktoś zdecyduje się lać jakieś tańsze badziewie, ale to już według uznania.
~adriankucharski
Kombi 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
140 KM i super dynamika, a spalanie jak w małym autku. Może wydawać się dużo w mieście ale jężdżę do pracy 8 kilometrów przez gęste Birmingham i naprawdę kiedy silnik już się rozgrzeje to ja go gaszę bo jestem na miejscu. W takim cyklu każde auto będzie paliwożerne. Poza miastem to już inna sprawa - pali bardzo mało.
~gabigab
Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Auto zadziwia pod tym względem, w trasie pali mi 10 -12 litrów gazu, a jazda jest w zakresie od 110 do 150, dużo redukcji, gazu w podłodze itp. w mieście nie wypowiem się, bo nie użytkuję auta w mieście. Pozostałych kosztów i napraw nie znam, bo nic nie psuło się jeszcze (na razie tylko wymiana oleju i filtrów)
Honda Accord VII Kombi