Lista ocen Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 (124) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kopatshu
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
z wentylacją jak narazie jest ok. ciepełko też dobrze dmucha. osobiście posiadam mało wyposażony egzemplarz, bez klimy, więc latem trzeba być ciepłolubnum, gdyż brak klimy może doskwierać. Przed zakupem auta warto dokładnie sprawdzić układ klimatyzacji abu nie okazało się, że owa klima nie działa nie z tego powodu, że brakło środka chłodniczego, lecz autko mogło być po bombie a wtedy naprawy klimy moŋą okazać sie dość wysokie.
~Gaco
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Zarówno wentylacja jak i ogrzewanie spełniają dobrze swoją funkcję. Jednak w gorący, słoneczny dzień saunę dostajemy gratis (może dlatego, że mój egzemplarz jest czarny). Ogrzewanie BARDZO dobrze się sprawdza. Stosunkowo szybko zaczyna działać, zimą ustawiłem temp na max i nadmuch na 1/4 i mówię całkiem poważnie - 20 kilometrów i można jeździć w samych gaciach (a na dworze -15 st.)
~JT84@interia.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Co do ogrzewania w zimie lubią parować szyby,jednak nie wiem czy to tylko mi się trafił taki egzemplarz gdzie był wsypany środek do uszczelniania i nie potrafili mi wypłukać dokładnie nagrzewnicy. Na biegu pierwszy i drugim ok,ale na 3 i 4 nie daje już rady dmuchać bardzo ciepłym powietrzem. Co do wentylacji w lecie jest ok,jednak trzeba pamiętać,że to nie klima. (ocena 4 przez moje ogrzewanie)
~Mike!
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
W niektorych wersjach brak filtra przeciwpylkowego czyli - witajcie liscie i wszelakie latajace paskudztwo, ktore potrafi dodatkowo wydawac dziwne dzwieki gdy trafi do wentylatora. Bardzo szybko sie nagrzewa. Klimy nie oceniam bo nie mam ;) Dodatkowy nawiew dla tylnego rzedu siedzen na konsoli.
~Tomatlover
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
Ogrzewanie zajebiste. W zimę nie ma zimno, Wentylacja świetna. W porównaniu do Fiata Brava, gdzie wszystko paruje, przy 4 osobach i mocnym deszczu, przednia szyba i szyby kierowcy oraz pasażera przy mocniejszym nawiewie są suche. Trochę to słychać, ale komfort jazdy jest zachowany.
~Konrad
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
To jest tragedia. Od razu zaznaczę, że na pewno nie ma u mnie żadnych awarii. Samochód paruje od środka jak głupi, a w zimie to zamarza i skrobanko od środka. Bardzo nieprzyjemna sprawa. Ostatnio zauważyłem, że większość Hond z tych i trochę nowszych roczników też tak ma.
~Radziu
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
W zimie grzeje jak oszalale, nagrzewa sie bardzo szybko, w lecie pomimo ustawienia nawiewu na zimne powietrze i tak leci cieple. Tunele od wentylacji poprowadzone sa za blisko silnika. Minusem auta jest czeste parowanie szyb w zimie albo w wilgotne dni.
~bry2235790
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
fakt faktem klimatyzacja jednak to jest to szkoda ze jej nie tu nie ma, ale jesli chodzi o grzanie w zimie to szczerze powiedziawszy to nawet daje rady, gorzej w lecie ale za niedlugo przy naszym efekcie cieplarnianym nie pomoze nawet klima :)
~Michał
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
No szału nie ma jak to sie mowi. W lato nie uzywam bo leci powietrze jakby ktos chuchal i nic nie daje. W zime natomiast nagrzewa sie dosc wolno. Mam do pracy ok 6 kilometrow i dopiero pod koniec sa jakies efekty.

Usterki Honda Civic V

Honda Civic V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gl_az@wp.pl
Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW
To 1wszy minus hondy... wentylacja działa ok., ale ogrzewanie to porażka... nie wiem czy we wszystkich egzemplarzach, ale w moim w zimę zanim nagrzeje się silnik i zrobi się ciepło w środku potrzeba ok 5km i 15 min jazdy.
Honda Civic V Hatchback