Lista ocen Honda Civic VI Hatchback 1.5 i 114KM 84kW 1995-2000 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jankes
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Poważnych usterek nie ma i nie spodziewam się ich w najbliższym czasie (czyt. do końca eksploatacji auta) w końcu to Honda, fakt, że nie z Japonii tylko z Anglii ale jednak Honda!!!!!!!! Jest to dla mnie marka NR 1 i nie zmienię jej już do końca życia. Od dziecka marzyłem o HONDZIE, a jak zacząłem interesować się motoryzacją od technikum mechanicznego po studia na kierunku związanym z motoryzacją to jeszcze bardziej przekonałem się do tej...
~darq_
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
największym problemem był apetyt na olej który wyeliminowaliśmy zaraz po zakupie, obecnie silnik nie pali grama oleju. Pozatym od 20 000km jak ją mamy nie dołożyłem dosłownie złotówki. Niestety w tych autach wyłazi rdza, mają miekkie słabe blachy które rdzewieją jak szalone - u nas rudy jest mało ale tylko dla tego że auto miało już wstawiane ćwiartki przez wcześniejszego właściciela :P
~Bartek
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Mi się trafił egzemplarz w ktorym wszystko na raz poleciało. Cale zawieszenie tył, przewody hamulcowe, cały wydech świece, przewody wysokiego napiecia itd, przy sprzedaży cos przerywał silnik i palil czasem na 3 cylindry lub w ogole nie odpalał;/, podobno kwestia czujnika polozenia wału. Jednak uwazam ze w miare zadbany egzemplarz nie przysporzy kłopotów.
~miro913v
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
od 4 lat tylko olej i paliwo nic się nie psuje,porównując do dwóch golfów III które miałem wcześniej to po prostu przepaść jaka dzieli golfa w niezawodności >ciągle coś się psuło i wszędzie wycieki Honda to jest bezawaryjny samochód polecam każdemu spróbować samochodu tej marki
~Olga
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Przez trzy lata eksploatacji tego auta jedyne powody dla których był u mechanika to okresowa wymiana oleju/filtrów, wymiana rozrządu z racji przebiegu i wymiana układu wydechowego (ze starości). Zadnych poważnych usterek nie odnotowałam.
~dj_dass
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Nigdy mnie nie zawiódł na trasie. Jednak musiałem powymieniać większość tulei wahaczy. To trochę uderza po kieszeni, ale powiedzmy, że to jest największy mankament tego modelu. To chyba nie wiele...
~big LU
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
mechanicy w ASO powiedzieli ze jak zrobie duzy przeglad przy 160000 to przejade nia 50 tys wymieniajac oleje i filtry< koszt duzego przegladu w ASO ok 1500 PLN>
~jqa
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Nie zdazyly sie jeszcze. Trzeba tylko wymieniac to co trzeba, czyli oleje, filtry, klocki, opony etc. i lac paliwo:(
~samniewiemkto
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Tutaj jest podobnie jak przy drobiazgach. Wszystko działa jak na ten wiek i przebieg bardzo dobrze.
~SOHC VTEC
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
tylna piasta - coś koło 600 za zamiennik! poza tym ponad 60 tys km w 2 lata i nic! idealnie!
Honda Civic VI Hatchback