Lista ocen Honda Civic VI Kombi (86) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mrutek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Rewelacja, zakładając, że japońce projektując je nie mieli pojęcia o polskich drogach. Kiedyś jakiś głąb w golfie poczuł się chyba poniżony. Mnie się udało zjechać z obwodnicy, jemu przy tej samej prędkości nie (nie mam nic przeciwko golfom - to fajne auta są). Uwielbiam wchodzić z dużą prędkością w zakręty - trzyma się jak przyklejona. Na równej drodze można puścić kierownicę i przejechać parę kilometrów. Większość czasu prowadzę jednym...
~pavulon_81@tlen.pl
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
z przodu kolumny mcpherson z wachaczami z boku z tyłu niezależne wachacze twardo ale sprężyście zawsze wiadomo co robią koła mam opony michelin energy saver 175/65 r 13 bardzo trudno jest zerwać przyczepność na asfalcie suchym ciepłym i czystym bocznej mi się jeszcze nie udało koszty nic do tej pory oryginalne amortyzatory mają dopiero około 40-47% zużycia przy przebiegu 140 000 z czego ostatnie ponad 40 000 w Polsce pełno części używanych tanio
~Buła
Kombi 2.0 TD 105KM 77kW
Byłem posiadaczem 4 hond i każdą jezdziłem średnio 1 rok lub dwa-auta posiadały silniki benzynowe.W porównaniu do poprzednich samochodów wydawało mi się,ze ten model jest zbyt miękki, ale na ostatnim przeglądzie wynik stanu amortyzatorów wyniósł średnio 50%, więc wymieniłem amortyzatory i sprężyny na nowe(firmy KAYABA) koszt to740zł. przy dobrych zniżkach ;-) + robocizna 200zł.Po wymianie mam wrażenie, że jeżdzę nowym samchodem...;-)
~corvus
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Bardzo dobry kompromis miedzy komfortem (mile zaskoczenie, bo nasluchalem sie ze "hondy sa twarde") a trzymaniem sie drogi i precyzja. teraz jezdze toyota corolla z 2000 roku i widze dokladnie roznice (chyba ten sam rozmiar kol) - w toyocie na prostej drodze tak samo,ale gdy tylko chce szybciej wjechac na rondo,czuje sie niepewnie.
~Voyt3c
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
Samochód jest bardzo poręczny, łatwo się kręci ;). Bardzo dobrze trzymał się w zakrętach (nie wymienialem w nim jeszcze amortyzatorów... w serwisie mówią że wciąż dobre, jednak na najbliższym przeglądzie chyba je wymienie), po prawie 300 tyś. przebiegu już się troche przechyla na boki
~Andrzej S
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Zawiszona dość nisko i twarda, ale trzyma się drogi jak przyklejona. Naprawdę trzeba się natrudzić, żeby wyprowadzić ją z równowagi. Jedna uwaga na plus: wydaje się że jest to niski samochód, ale nic nie zwisa (żadna rura wydechowa) i dzięki temu radzi niźle w koleinach np. zimą.
~mawy5
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Dobrze tłumi nierówności jak na samochód z tamtych lat. Trochę głośne na lodzie i na małych dołkach(\"kocie łby\" itp.). Dobrze czuję drogę poprzez kierownicę. nie ma problemów ze znoszeniem z toru jazdy.
~Paweł
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
wielowahacz, rozpórka z przodu, szpera w skrzyni biegów :) W kombi nie montowano seryjnie tylnego staba, ale żaden problem zamontować go samodzielnie ;) W skrócie do prowadzenia nie mam uwag
~Wojtek
Kombi 1.6 16V 116KM 85kW
jak na kombi autko bardzo dobrze sie prowadzi, nie wychyla na boki w zakretach, ana prostej jazda z szybkością 180-200 ( oczywiście nie za długo bo chalas cię zabije :) nie sprawia problemu
~Wojtek
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
według mnie bardzo dobrze się trzyma drogi i pewnie prowadzi ( 200 nie robi na niej wrażenia )i do tego seryjna szpera bardzo pomaga w trudnych warunkach i przy ostrej jeździe
Honda Civic VI Kombi