Lista ocen Honda Civic VI Kombi 1.4 16V 90KM 66kW 1998-2000 (59) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomasz_rowinski@onet.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Na benzynie jeżdzę rzadko więc nie dokonałem obserwacji. Za to na gazie pali ok. 7,5 l/100 km w trasie, a w cyklu mieszanym (60 miasto/40 trasa) średnio pali ok. 8,5 l/100 km. Ceny przeglądów w ASO są badzo wysokie, ale większość czynności można spokojnie wykonywać w nieautoryzowanych serwisach, a tutaj ceny są porównywalne z innymi markami. Części zamienne oryginalne także bardzo drogie, ale jest wiele dobrej jakości zamienników w rozsądnych...
~Tomasz R.
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Bardzo przyzwoita - jeżdzę generalnie na gazie i zużycie kształtuje się na poziomie 8,5 - 9,5 l/100 km (w zależnosci od tego czy jeżdżę wiecej po mieście czy na trasie, a tam pomykam na ogół 120 km/h). Jeżlei chodzi o serwisowanie to według mnie jego koszty są umiarkowane. Pod warunkiem, że nie robimy tego w serwisach Hondy, bo tam ceny są bardzo wysokie (np. wymiana 3 żaróweczek podświetlenia przyrządów wentylacji oraz zegara elektronicznego...
~Dj
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Jak na auto 4.5m i wagę około 1200kg to rewelacja, diesel się chowa:P Miasto Wrocław lato 6.4L-6.7L Miasto Wrocław zima 7.2-8.5L Trasa 6.3-6.5 L Jazda do 3500 obr. Jak się mocno pociśnie powyżej 4500o br. to nawet 9.5 potrafi wziąć. Leję tylko Vpower 95, inne nie wchodzi w grę, szkoda silnika.
~Robert K.
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
zużycie paliwa jest uwarunkowane od techniki jazdy, generalne odczucie bardzo dobre, serwisy hondy odbegają w cenach przeglądów od przeciętnych, jednak serwisowany samochód zapewnia bezawaryjne użytkowanie, ZERO NAPRAW GWARANCYJNYCH oraz pogwarancyjnych, jedynie wymiana elementów eksploatacyjnych (poza ASO).
~Jarek28
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Ze zużyciem paliwa to jest róznie. Zależy od ... stacj benzynowej. BP, Shell (Puławska-Warszawa) jest OK, NESTE słabiej (po NESTE wyskakuje czasem "Check Engine") Miast: około 7,2 -8 Trasa: okolo 6,8 - 7 (głównie traca Warszawa Gdańsk nocą z dużymi prędkościami)
~Grzesiek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Zużycie na trasie benzyny 6-6,2 l/100 km, w zimie około 6,5. W miescie nie sprawdzałem. Ceny części i przeglądów całkiem przyzwoite - skoda , volkswagen czy opel mają wyższe - ASO. Ponieważ Civic to auto prawie bezawaryjne więc nie ma co narzekać.
~aroon77
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Trasa przy 100-130 km/h >>> 5,5 L Miasto przy normalnej jeździe (2 - 4 tys. obrotów) >>> 7,5L W roko robię ok. 10 000 km, nie opłaca mi się zakładać gazu i co chwilę coś regulować i wymieniać (świece, filtry itd.)
~piotr_sink@poczta.onet.pl
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
6,5 l/100km w mieście; 5,5 l/100km na trasie to wynik niewiarygodny acz prawdziwy (mniej niż moje poprzednie Clio), ceny części tańsze niż do francuzów (końcówka drążka kier. 59 zł; pasek rozrz.+napinacz w sumie 200 zł)
~rafalgizmo
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
W miescie pali ok. 8l przy dynamicznej jeździe, na trasie miesci sie w 6,4l niestety nie polecam przegladow u dilera bo ceny sa z kosmosu, niekoniecznie samego przegladu ale czesci, niejednokrotnie 5x drozsze.
~Mrutek
Kombi 1.4 16V 90KM 66kW
Co najmniej 8l w mieście, 7 w trasie (klima). Nigdy więcej niż 9l. Mam ciężką nogę. Wymiany, części zaskakująco tanie, u mechanika, fachowca od hond. ASO porażka.
Honda Civic VI Kombi