Lista ocen Honda Civic VI Sedan (110) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tosst
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Przy instalacji gazowej praktycznie nie odczuwa sie ubytkow w portfelu. Miasto - do 11 ltr, trasa - ok 7-7,5 LPG wiec nie narzekam. Odkad go mam wymienilem tylko wahacze bo skrzypialy, nabilem klime, zmienilem filtry i oleje, i tyle. Poki co jezdzi bez najmniejszych objaw jakichkolwiek usterek.
~Kristatos
Sedan 1.5 i Vtec-E 90KM 66kW
Zaznaczam, że silnik to 1,5 VTEC-E, a więc najoszczędniejsza konstrukcja benzynowa w samochodach tej klasy, w trybie ekonomicznym spala ubogą mieszankę, której parametry to 22 części powietrza na 1 część benzyny, w "normalnym" silniku parametry te wynoszą 14:1, to mówi samo za siebie.
~tom-wro
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
przy moim stylu jazdy (lubie wysokie obroty) spala okolo 7 litrow/100 km. Gdyby jezdzic nim spokojnie i delikatnie operowac gazem to mysle ze spali nie wiecej jak 6 litrow. Napraw zadnych nie dokonywalem, jak na razie autko bezawaryjne (wszystkie czesci jeszcze oryginalne, oprocz filtrow, ktore wymienilem)
~michelo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Spalanie gazu ok 8 poł na pół miasto i trasa. Na samej trasie 6l, w miescie do 10L. Ceny napraw nie dosć ze są na niskim poziomie to i ceny czesci sa tanie, a auto rzadko się psuje wiec nie ma kosztow dużych.Zadnych problemow z przejsciem badaniach technicznych.
~dawidson_12@wp.pl
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Co prawda powazne naprawy mam jeszcze daleko przed soba, ale zuzycie paliwa nie jest jakos tragicznie wysokie. Wina lezy tez troche po mojej stronie, poniewaz taka ilosc kucykow pod maska kusi, ale tez jeszcze nie znalazlem kompromisu miedzy sprzeglem i gazem.
~Radek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Spala całkiem sporo jak na silnik 1.4 ale trzeba wziąć pod uwagę ,że to 16v no i 90 KM. Dużo zależy od stylu jazdy.Ceny części sporo wyższe niż do aut europejskich ale nie wszystkie. Czasem jak się poszuka to można znaleźć tańsze japońskie niż jakieś zamienniki.
~wisniewscy.wichrowe@neostrada.pl /Sebastian/
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
zużycie benzyny niewielkie biorąc pod uwagę instalacje gazową, ogólnie na takie autko koszty paliwa do zaakceptowania, średnio 8-9 litrów gazu z zależności od jazdy, ceny w serwisach ZGROZA, w przyzwoitym warsztacie ewentualne naprawy można zrobić znacznie taniej
~Jaro
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Auto naprawdę bardzo ekonomiczne! Mój rekord to ok 5,5 litra (trasa 300 km, lato, średnia prędkość ok 100, nieobciążone auto). W mieście przy spokojnej jeździe 7-8, jazda non stop w okolicach czerwonego pola to nawet 13. Zimą litr więcej.
~Pajda
Sedan 1.5 i Vtec-E 90KM 66kW
na początku przy 100 km/h w trasie 5l w mieście spala mi przy oszczędnej jeździe od 9,5 do 10 litrów za dużo jestem w trakcie przeglądu podmieniam sonde lambda. (może paliwo kiepskie?) muszę ponownie sprawdzić w trasie
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Sedan
6,9
9,3
~Marco di Falco
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Jak tankuję w BP lub JET w Starej Miłosnej, to mam spalanie około 6,5 litra, nawet jak jeżdżę po mieście. W innych stacjach pali mi podobno 7,5 litra/100km. Czyżby inaczej "regulowali" dsytrybutory? Gdzie jest PIH i skarbówka!!!!
Honda Civic VI Sedan