Lista ocen Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 (69) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Spalanie jest akceptowalne: w mieście (Kraków) z klimatyzacją Honda piła mi od 8,1 do 8,9 litra w zależności od intensyfikacji korków, pory roku (w zimie najgorzej) i stylu jazdy (im wyższe obroty, tym oczywiście paliwo szybciej ucieka, choć zaznaczam, że zazwyczaj jeżdżę spokojnie, więc jeśli ktoś zbyt często będzie silnik kręcił, spalanie pewnie wyjdzie mu wyższe). W trasie brała 5,7-6,0 litra na 100km. Ceny części wbrew pozorom nie są tak...
~Mariusz K.
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
instalacja Zenit Pro OBD na wtryskach Hercules i reduktorze AT09 , wielozawór Tomasetto (pisze nie dla reklamy tylko dla zasady na jakim sprzecie pracuje moja Hania). Jestem zadowolony bardzo, nawet zaskoczyło mnie spalanie (w tym pozytywnym znaczeniu) nie sądziłem że w trasie mogę zejść do 7,2 l/100km , normalnie troche miasta/wsi/prostej(ok 40 km dziennie dojeżdzam do pracy) średnio 7,6 l to chyba nie zbyt wiele, a nogę nie mam lekką, lubię...
~Sassu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Wyniki spalania LPG są bardzo zadowalające, żeby uzyskać 10L trzeba się postarać lub zmieniać biegi zbyt wcześnie. Normalne spalanie w cyklu miejskim wychodzi na poziomie 9.2 - 9.5L Warto redukować biegi choćby na chwilę niż czekać aż się silnik pozbiera gdy ma poniżej 2000rpm, znacznie zmniejsza to spalanie. Wyniki spalania dla LPG
~Adamo- taksowkarz z nad morza
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Honda niewiele spala gazu zarówno w mieście jak i w dalszym wyjeździe. Ceny zamienników dość przystepne choć niektóre części trzeba kupić nowe, nie serwisuje Hondy w ASO gdyż serwis Hondy jest bardzo drogi natomiast mechanik, który zajmuje się moim Civiciem nie chce wielkich pieniędzy za ewentualne naprawy
~Gizmo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jak na taki maly silniczek to honda jest calkiem ekonomicznym autkiem. Jazda po miescie latem to ok 8-8,5 litra /100 km. Kwestia tego jak sie ma ciezka noge. Przy malych przebiegach w zimie, gdy sa mrozy to nawet potrafi spalic 10lit /100km. Ale na trasie powyzej 6,5l/100km nie pali (jazda z predkoscia 100-120km/h)
~tosst
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Przy instalacji gazowej praktycznie nie odczuwa sie ubytkow w portfelu. Miasto - do 11 ltr, trasa - ok 7-7,5 LPG wiec nie narzekam. Odkad go mam wymienilem tylko wahacze bo skrzypialy, nabilem klime, zmienilem filtry i oleje, i tyle. Poki co jezdzi bez najmniejszych objaw jakichkolwiek usterek.
~tom-wro
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
przy moim stylu jazdy (lubie wysokie obroty) spala okolo 7 litrow/100 km. Gdyby jezdzic nim spokojnie i delikatnie operowac gazem to mysle ze spali nie wiecej jak 6 litrow. Napraw zadnych nie dokonywalem, jak na razie autko bezawaryjne (wszystkie czesci jeszcze oryginalne, oprocz filtrow, ktore wymienilem)
~michelo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Spalanie gazu ok 8 poł na pół miasto i trasa. Na samej trasie 6l, w miescie do 10L. Ceny napraw nie dosć ze są na niskim poziomie to i ceny czesci sa tanie, a auto rzadko się psuje wiec nie ma kosztow dużych.Zadnych problemow z przejsciem badaniach technicznych.
~Radek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Spala całkiem sporo jak na silnik 1.4 ale trzeba wziąć pod uwagę ,że to 16v no i 90 KM. Dużo zależy od stylu jazdy.Ceny części sporo wyższe niż do aut europejskich ale nie wszystkie. Czasem jak się poszuka to można znaleźć tańsze japońskie niż jakieś zamienniki.
~wisniewscy.wichrowe@neostrada.pl /Sebastian/
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
zużycie benzyny niewielkie biorąc pod uwagę instalacje gazową, ogólnie na takie autko koszty paliwa do zaakceptowania, średnio 8-9 litrów gazu z zależności od jazdy, ceny w serwisach ZGROZA, w przyzwoitym warsztacie ewentualne naprawy można zrobić znacznie taniej
Honda Civic VI Sedan